Beňuš a Mintálová obhájili tituly majstrov SR vo vodnom slalome

13.09.2020 Bratislava

Čunovo 13. septembra (TASR) - Matej Beňuš obhájil titul majstra Slovenska vo vodnom slalome v kategórii C1. V K1 žien triumfovala Eliška Mintálová, ktorá sa rovnako ako Beňuš tešila z prvenstva aj vlani. Premiérové tituly národných šampiónov si vybojovali Maximilián Galovič v K1 a Emanuela Luknárová v C1.

V areáli Divoká voda v bratislavskom Čunove sa v nedeľu predstavila kompletná slovenská špička. Víťazom nabitej kategórie kanoistov sa stal tretí raz po sebe Matej Beňuš, pričom celkovo má doma päť zlatých medailí z MSR. "Bolo to náročné, trať staval Jozef Martikán, bola ťažká a bolo veľmi jednoduché ju pokaziť. Nevyhol som sa drobným chybám, ale napokon to vypálilo na titul, čiže som spokojný. Hoci je táto sezóna nevšedná, všetci sme sa chceli dnes ukázať naplno," povedal pre stránku canoe.sk pretekár Športového centra polície, ktorý priznal, že absenciu medzinárodných pretekov využil na spestrenie tréningového procesu: "Menej pádlujeme na vode a viac sme v posilňovni. Po sezóne si sadneme s trénerom Petrom Škantárom, či to nezavedieme aj do bežnej sezóny. Nie som taký presýtený vody, dobre sa cítim a pohodovo sa mi jazdí."
 
Kajakársky primát obhájila po minulom roku Eliška Mintálová: "Prvú jazdu som išla veľmi dobrú, vyšlo mi až na dve drobnosti úplne všetko. V druhej som mala dobrý vrch, ale nebolo to také plynulé ako predtým. Na tejto trati potrebuje pretekár aj trošku šťastia, som rada, že to takto dopadlo." Medailistka z lanského mládežníckeho európskeho šampionátu z Liptovského Mikuláša pevne verí, že jej tréningové smerovanie je správne. "Našla som si motiváciu a snažím sa napredovať, aj keď tento rok neboli medzinárodné preteky. Dúfam, že to pretavím do dobrých výsledkov budúci rok," uviedla.

Premiérový titul domáceho šampióna si vypádloval Maximilián Galovič. "Celá sezóna bola rozbitá a som nesmierne šťastný, že to takto dobre vypálilo. Neskutočne ma teší, že sa mi podarilo triumfovať v najdôležitejších pretekoch sezóny. Úprimne, vôbec som to nečakal a o to je to sladšie. Verím, že ma to nakopne do ďalšej poctivej práce," skonštatoval.

výsledky MSR vo vodnom slalome:

C1 muži: 1. Matej Beňuš 90,19 (0 trestných sekúnd), 2. Marko Mirgorodský 91,56 (0), 3. Juraj Mráz 98,97 (2)

K1 muži: 1. Maximilián Galovič 90,79 (0), 2. Peter Mráz 91,50 (2), 3. Ilja Buran 93,24 (4)

C1 ženy: 1. Emanuela Luknárová 112,36 (2), 2. Simona Maceková 113,74 (4), 3. Ivana Chlebová 117,07 (0)

K1 ženy:
1. Eliška Mintálová 96,82 (0), 2. Simona Maceková 104,48 (0), 2. Elena Kaliská 105,00 (0)
 

Vyberte región