Nová sezóna Tipos extraligy odštartuje podľa plánu v piatok

30.09.2020 Bratislava

Bratislava 30. septembra (TASR) - Nová sezóna hokejovej Tipos extraligy odštartuje podľa plánu v piatok 2. októbra. V stredu o tom informoval oficiálny facebookový profil najvyššej slovenskej súťaže.

"V piatok začne nová sezóna Tipos extraligy. Hromadné podujatia bude možné organizovať do 50 osôb, vrátane organizátorov. V prípade kultúrnych alebo športových podujatí platí, že ak počet osôb vystupujúcich v mene organizátora (napríklad účinkujúci, športovci, organizačný tím) presiahne počet 50, podujatie sa môže uskutočniť, avšak bez prítomnosti obecenstva. Zoznam zápasov, ktoré sa budú môcť v piatok 2. 10. odohrať, zverejníme už čoskoro," píše sa v stanovisku.

V piatok je na programe šesť duelov:
HC'05 Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky (17:30)
HC Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava (18:00)
DVTK Jegesmedvék Miškolc - HK Dukla Trenčín (18:00)
HC Košice - HKM Zvolen (18:00)
HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš (18:00)
HK Poprad – HC Nitra (19:00).

Otázny je štart Nových Zámkov, ktoré minulý piatok ohlásil 20 pozitívne testovaných členov klubu na koronavírus. Účastník Tipos extraligy následne pozastavil tréningový proces a hráčov poslal do izolácie.

Športové podujatia v Slovenskej republike môžu od 1. októbra do odvolania prekročiť maximálny limit päťdesiat účastníkov. Možné to je však iba v prípade, že pôjde o osoby, ktoré budú vystupovať v mene organizátora (športovci, organizačný tím a pod.). Podujatie musí byť v takom prípade bez prítomnosti obecenstva. Pôvodne mali byť od štvrtka zakázané všetky hromadné podujatia, s výnimkou tých, pri ktorých by organizátor dokázal zabezpečiť negatívne testy na koronavírus všetkých účastníkov nie staršie ako 12 hodín. Úrad verejného zdravotníctva SR nakoniec ustúpil požiadavkám športovcov.

V stredu sa pred Úradom vlády v Bratislave zhromaždilo niekoľko stoviek hokejistov. Prítomní boli nielen zástupcovia klubov najvyššej súťaže Tipos extraligy, ale aj viacerí z nižších.

Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja však dva dni pred štartom súťaže ešte riešilo dohodu o novej zmluve s rozhodcami. Ak by ju do piatku nepodpísali, arbitri odmietajú zápasy rozhodovať.
 

Vyberte región