Euro sa mierne oslabilo, ale jeho kurz zostáva nad 1,18 USD/EUR

12.10.2020 Celý región

Frankfurt nad Mohanom 12. októbra (TASR) - Spoločná európska mena sa na začiatku nového týždňa síce mierne oslabila, ale udržala si väčšinu ziskov z konca minulého týždňa. V pondelok neskoro popoludní sa predávala po 1,1810 USD, teda pri o niečo nižšom kurze než v piatok (9. 10.) večer.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v pondelok referenčný kurz na 1,1799 (v piatok 1,1795) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8475 (0,8478) eura.

Euro si udržalo zisky z piatka. Jeho kurz sa v pondelok príliš nezmenil. Na začiatku týždňa neboli na programe žiadne dôležité údaje z eurozóny. Ani trvalo vysoký prírastok nových prípadov ochorenia COVID-19 v Európe nemal negatívny vplyv na spoločnú menu.

O veľkú pozornosť sa postaralo víkendové rozhodnutie čínskej centrálnej banky. PBOC zrušila predpis, podľa ktorého musia banky uložiť v prípade niektorých obchodov zábezpeku, keď nakupujú pre svojich klientov zahraničné meny. Podľa expertov PBOC týmto zasiahla proti posilňovaniu čínskej meny z posledných mesiacov. Jüan v pondelok zareagoval prudkým oslabením.
 

Vyberte región