EL: Tatran štartuje sezónu proti Nimes, Goluža: Chcem iba vyhrať

19.10.2020 Celý región

Prešov 19. októbra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov vstúpia utorňajším domácim zápasom (20.45 h) proti francúzskemu USAM Nimes Gard do Európskej ligy. V B-skupine ich čaká viacero súperov zvučných mien, no v silnej konfrontácii nechcú byť iba do počtu, ale reálne bojovať o postup.

Prešovčania boli bez súťažného zápasu od 30. septembra, keď v slovenskej extralige zdolali Topoľčany 42:14. Následne absolvovali karanténu a Slovenský zväz hádzanej rozhodol o odložení viacerých zápasov. "Máme rešpekt k súperovi, má skúsený tím. Prichádza v rytme tréningu a hrania zápasov, čo je oproti nám rozdiel. Ale bez ohľadu na to všetko sa naplno pripravujeme a chceme priaznivý výsledok. Nezáleží mi na kráse hry a hádzanej, chcem iba vyhrať," poznamenal tréner Tatrana Slavko Goluža k zápasu, ktorý bude bez divákov.

Francúzsky tím sa v sezóne 2019/2020 predstavil v skupinovej fáze Pohára EHF, ktorú však predčasne ukončila pandémia koronavírusu. Dovtedy stihli odohrať štyri zápasy s bilanciou 2-1-1. V domácej súťaži boli hráči Nimes na 3. mieste v momente, keď bola liga predčasne ukončená. Do skupinovej fázy Európskej ligy boli priamo nasadení a figurovali v prvom výkonnostnom koši.

V kádri Tatrana prišlo po uplynulej sezóne k viacerým zmenám. Noví hráči sa v prípravnom období postupne adaptovali v tíme, s ktorým už absolvovali aj niekoľko súťažných duelov. Skúsený pivot Jihed Jaballah verí, že Prešovčania by mohli Nimes prekvapiť. "Pripravujeme sa na ich hru, no v prvom rade sa sústredíme na náš herný plán. Máme v mužstvo, o ktorom sa málo vie a mnoho hráčov je v Európe neznámych. Som si istý, že sme pripravení, pretože sme dlho čakali na tento zápas a želám si, aby sme ukázali našu skutočnú tvár," poznamenal.

Program Tatrana Prešov v Európskej lige 2020/2021:utorok 20. októbra, 20.45: Tatran Prešov - USAM Nimes Gard (Fr.)
utorok 27. októbra, 20.45: Sporting CP (Port.) - Tatran Prešov
utorok 17. novembra, 20.45: Tatran Prešov - C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.)
utorok 24. novembra, 20.45: Füchse Berlín (Nem.) - Tatran Prešov
utorok 1. decembra, 18.45: IFK Kristianstad (Švéd.) - Tatran Prešov
utorok 8. decembra, 20.45: Tatran Prešov - IFK Kristianstad (Švéd.)
utorok 9. februára 2021: USAM Nimes Gard (Fr.) - Tatran Prešov
utorok 16. februára: Tatran Prešov - Sporting CP (Port.)
utorok 23. februára: Tatran Prešov - Füchse Berlín (Nem.)
utorok 2. marca: C.S.Dinamo Bukurešť (Rum.) - Tatran Prešov
 

Vyberte región