Štyri osoby z okresu Poprad a Sabinov sú obvinení z drogovej činnosti

19.10.2020 Poprad

Poprad/Sabinov 19. októbra (TASR) – Polícia počas uplynulého víkendu obvinila z drogovej trestnej činnosti štyri osoby z okresov Poprad a Sabinov. TASR o tom informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Ako priblížila, popradský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči 32-ročnej žene, 33-ročnému mužovi a 38-ročnému mužovi z okresu Poprad z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinení si podľa Ligdayovej neoprávnene zaobstarávali, ako aj u seba prechovávali zakázané látky. Tie polícia zaistila pri vykonaných osobných i domových prehliadkach. „Na 33-ročného obvineného muža popradský vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie, ďalší dvaja obvinení budú stíhaní na slobode,“ ozrejmila hovorkyňa.

Polícia obvinila z drogovej trestnej činnosti aj 37-ročného muža z okresu Sabinov. Ten podľa slov Ligdayovej neoprávnene kupoval, ako aj inak si zadovažoval omamné a psychotropné látky. Išlo predovšetkým o kryštalickú látku metamfetamín. Tú u seba prechovával a pripravoval na ďalšiu distribúciu v rámci Prešovského kraja. Pri uskutočnených prehliadkach zaistili rôzne predmety pochádzajúce z trestnej činnosti, ktoré následne podrobia znaleckému skúmaniu. „Obvinený je umiestnený v cele policajného zaistenia a krajský vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ dodala Ligdayová.
 

Vyberte región