SLOVAK OPEN: Klein zdolal Horanského a postúpil do 2. kola

10.11.2020 Bratislava

Bratislava 10. novembra (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Klein sa prebojoval do 2. kola dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open. V úvodnom kole zdolal svojho krajana Filipa Horanského 6:4, 6:4.

Na harde v NTC nadviazal na víťazstvá nad spoluhráčom z daviscupového tímu z letnej série Peugeot Tennis Tour. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi zverenec trénera Tomáša Krupu vo štvrtok proti ôsmemu nasadenému Talianovi Lorenzovi Giustinovi.

"V zápase proti Filipovi ma podržalo podanie. V Bratislave je rýchly povrch, hráme v hale a servis je dôležitý faktor. Na challengri Peugeot Slovak Open sa mi hrá veľmi dobre. Vyhovuje mi, keď si môžem zmerať sily so slovenskými tenistami, poznám ich silné aj slabé stránky," uviedol Klein, ktorý v novej sezóne už nebude pokračovať pod vedením trénera Krupu. Skúsený kouč by sa mal vrátiť do rodnej krajiny, "Vďačím mu za veľa. Uvidíme, koho mi pridelí trénerská rada STZ, ktorá ma na starosti prerozdelenie hráčov a koučov."

Nedarilo sa Lukášovi Lackovi, ktorý sa po odhlásení viacerých hráčov dostal priamo do hlavnej súťaže. Trojnásobný víťaz MM SR prehral s Ukrajincom Sergijom Stachovským 5:7, 6:7 (6). V tajbrejku druhého dejstva nevyužil tri setbaly. Alex Molčan podľahol tretiemu nasadenému Poliakovi Kamilovi Majchrzakovi jednoznačne 2:6, 1:6. Držiteľ voľnej karty štyrikrát v zápase stratil podanie, čo sa rozhodujúcou mierou podpísalo pod jeho hladkú prehru.

Alex Molčan podľahol tretiemu nasadenému Poliakovi Kamilovi Majchrzakovi jednoznačne 2:6, 1:6. Držiteľ voľnej karty štyrikrát v zápase stratil podanie, čo sa rozhodujúcou mierou podpísalo pod jeho hladkú prehru.

dvojhra - 1. kolo:

Antoine Hoang (Fr.-4) - Quentin Halys (Fr.) 6:3, 6:3
Sergij Stachovskij (Ukr.) - Lukáš LACKO (SR) 7:5, 7:6 (6)
Nikola Milojevič (Srb.-6) - Andrea Arnaboldi (Tal.) 7:5, 7:6 (4)
Lukáš KLEIN (SR) - Filip HORANSKÝ (SR) 6:4, 6:4
Roberto Marcora (Tal.) - Maxime Cressy (USA) 2:6, 6:4, 7:6 (4)
Matteo Viola (Tal.) - Jiří Lehečka (ČR) 2:6, 6:4, 7:6 (5)
Emil Ruusuvuori (Fín.-1) - Steven Diez (Kan.) 6:3, 6:3
Kamil Majchrzak (Poľ.-3) - Alex MOLČAN (SR) 6:2, 6:1
Mathias Bourgue (Fr.) - Sebastian Ofner (Rak.) 7:6 (4), 6:1
Lorenzo Giustino (Tal.-8) - Yannick Maden (Nem.) 7:5, 3:6, 6:4
 

Vyberte región