TRAGÉDIA: Požiar domu v Abramovej sa skončil smrťou

29.12.2020 Turčianske Teplice

Abramová 29. decembra (TASR) - Jednu obeť si v utorok ráno vyžiadal požiar rodinného domu v Abramovej (okres Turčianske Teplice). Pri udalosti zasahovali hasiči z Martina, Turčianskych Teplíc a dobrovoľní hasiči z Abramovej, Kláštora pod Znievom a Slovenského Pravna, informoval o tom TASR Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.

Požiar zasiahol interiér rodinného domu. Na mieste sa po príchode hasičov už nachádzala záchranná zdravotná služba. "Požiar sa hasičom podarilo do 20 minút lokalizovať. Z domu vyniesli jednu zranenú osobu, u ktorej následne konštatovali exitus. Po otvorení strechy rodinného domu hasiči zlikvidovali skryté ohniská požiaru," opísal Kypus.

Celý objekt po požiari podľa neho príslušníci HaZZ, ktorí zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch, odvetrali a skontrolovali termokamerou. "Na likvidácii požiaru pracovalo päť profesionálnych a 15 dobrovoľných hasičov so šiestimi kusmi techniky. Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin požiaru. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania," dodal.
 

Vyberte región