Prešov angažoval Brazílčana Moraesa

19.01.2021 Prešov

Prešov 19. januára (TASR) – Líder extraligy volejbalistov VK MIRAD UNIPO Prešov v závere základnej časti rozšíril káder o Brazílčana Rodriga Muda Moraesa. Tridsaťštyriročný blokár začal sezónu vo vlasti v tíme Vila Nova, v predchádzajúcom ročníku hrával pod vedením súčasného trénera Prešovčanov Mareka Kardoša v maďarskej Kazincbarcike.

V minulosti pôsobil predovšetkým v rodnej krajine, skúsenosti má aj z Francúzska a Španielska. „V prvom rade by som sa chcel poďakovať za možnosť byť na Slovensku a hrať za Prešov. Na spoluprácu ma oslovil tréner Kardoš. Veľmi som sa potešil jeho ponuke. Cesta z Brazílie bola dlhá, ale väčšinu času z nej som prespal. Našťastie, všetko prebehlo fajn a nemal som žiadne meškanie a komplikácie," povedal Moraes pre klubový web.

V novom prostredí sa postupne udomácňuje. „Karanténu som strávil neďaleko Prešova a čas som si skracoval cvičením. Po jej skončení som dvakrát absolvoval PCR testy s negatívnym výsledkom a už som sa pripojil k chalanom na tréningoch. Chcem byť užitočným hráčom, plniť trénerove pokyny a pomôcť tímu k víťazstvám."

Moraes je po poľskom univerzálovi Lukaszovi Szarekovi druhý legionár v prešovskom kádri. Debutovať v novom drese by mohol v šlágri sobotňajšieho 12. kola na palubovke druhého tímu tabuľky TJ Spartak Myjava. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenskej volejbalovej federácie.
 

Vyberte región