Hádzanári Tatran Prešov zdolal Dinamo Bukurešť na záver B-skupiny

03.03.2021 Celý región

Prešov 3. marca (TASR) - Víťazstvom nad Dinamom Bukurešť 32:27 sa hádzanári Tatrana Prešov rozlúčili s Európskou ligou. V premiérovej účasti obsadili posledné 6. miesto v základnej B-skupine.

"Ja som na hráčov hrdý," povedal generálny manažér Miroslav Benický, keď vyzdvihol bojovnosť tímu, ktorý viackrát nastúpil vo výrazne oslabenej zostave.

Práve početné hráčske absencie mali podiel na výsledkoch a umiestnení. Pre predpokladanú niekoľkomesačnú absenciu skončil v Prešove tuniský reprezentant Jihed Jaballah, zdravotné problémy mali aj ďalší hráči. Prejavilo sa to menšou rotáciou a väčším vyťažením ostatných hráčov. "Asi sme nemali v tíme hráča, ktorý by nehral so zraneniami, pri ktorých by za normálnych okolností vôbec nebol v zostave. Hrať s takýmto úzkym kádrom proti mužstvám, ktoré sú nabité kvalitnými hráčmi, bolo veľmi zložité. Každá prehra, ktorá bola o 3-5 gólov, sa dá považovať za naše víťazstvo," povedal Benický.

Podľa trénera Slavka Golužu by boli výsledky v EL výrazne iné, keby mal k dispozícii širší káder. "S tým súhlasím. Skoro v každom zápase sme sa výsledkovo držali a to aj vtedy, keď sme mali na striedanie iba minimum hráčov. Tiež si myslím, že by naše výsledky vyzerali inak, keby sme boli v plnej zostave," netajil jeden z najskúsenejších prešovských hráčov Oliver Rábek.

Prešovčania boli od úvodu sezóny na chvoste B-skupiny EL a ich víťazstvá nad Sportingom, Bukurešťou a kontumačná výhra nad Berlínom prišli v čase, keď boli ich šance na postup minimálne. "V prvom rade nám je veľmi ľúto, že sme zápasy EL museli hrať bez divákov. Naše účinkovanie v súťaži i celú sezónu veľmi ovplyvnili faktory ako úzky káder, zranenia a karantény. Na jednej strane nás teší víťazstvo proti Bukurešti, na druhej opäť vynorilo otázku, ako by to asi vyzeralo, keby sme boli stále v plnej zostave? Samozrejme, nie je to garancia, že by sme boli vyhrávali zápasy EL, ale odohrať toľko zápasov iba s 10-12 hráčmi je veľmi zložité. Ja skladám pomyselný klobúk pred hráčmi za to, čo predviedli počas celého februára. Víťazstvo nad Dinamom Bukurešť je odmena za nasadenie a úsilie," povedal Benický pre TASR.

Pre Tatran išlo o premiérovú účasť v druhej najprestížnejšej klubovej súťaži. V klube si boli vedomí, že EL nebude náročnosťou zápasov zaostávať za Ligou majstrov. Žreb ich poslal do B-skupiny, ktorá bola podľa trénera Slavka Golužu najsilnejšia zo všetkých. Aj generálny manažér sa utvrdil v očakávaní športovo náročnej ligy. "Určite áno, táto súťaž má veľkú kvalitu. Musím však povedať, že väčšina mužstiev vrátane trebárs Bukurešti, je výrazne poznačená pandémiou. Dinamo patrilo k favoritom skupiny, no cíti aj herný výpadok, keďže v domácej lige hrajú turnajovo raz do mesiaca. Podobne aj lisabonský Sporting. Určite to však bola najťažšia skupina EL. My sme v nej v 9 zápasoch vybojovali 4 body, ďalšie 2 sme získali kontumačne. Nemáme sa za čo hanbiť," uviedol Benický.

Po účinkovaní v EL sa Tatran môže naplno sústrediť na domácu extraligu a medzinárodnú SEHA ligu. Do prestížnej európskej spoločnosti by sa však Prešovčania radi vrátili aj v nasledujúcom ročníku. "Miestenka by nám nemala ujsť a mala by byť platná aj pre budúcu sezónu. Sezóna 2020/2021 je ovplyvnená koronavírusom a to má na náš klub aj finančné dopady. V klube sa budeme v nasledujúcich týždňoch zaoberať budúcou sezónou. Uvidíme, ako nastavíme mužstvo. Verím však, že budeme reprezentovať v EL, no už bez toľkých hráčskych výpadkoch," zaželal si Benický.

výsledky Tatrana Prešov v B-skupine EL:

Prešov - Nimes 22:28
Berlín - Prešov 35:27
Kristianstad - Prešov 32:25
Prešov - Kristianstad 22:27

Sporting - Prešov 27:21
Nimes - Prešov 25:20
Prešov - Sporting 24:21

Bukurešť - Prešov 32:30
Prešov - Berlín 10:0 /kont./
Prešov - Bukurešť 32:27

konečná tabuľka B-skupiny:

1. Füchse Berlín 10 6 2 2 247:223 14
2. Usam Nimes Gard 10 5 2 3 279:263 12
3. IFK Kristianstad 10 5 1 4 273:276 11
4. Sporting CP 10 5 0 5 244:241 10
5. Dinamo Bukurešť 10 3 1 6 279:298 7
6. TATRAN PREŠOV 10 3 0 7 233:254 6
 

Vyberte región