Stolný tenis: Pištej postúpil do druhého kola vyraďovačky

23.04.2021 Celý región

Guimaraes 23. apríla (TASR) - Slovenský reprezentant v stolnom tenise Ľubomír Pištej postúpil do 2. kola vyraďovacej časti európskej olympijskej kvalifikácie. V úvodnom zápase vyhral po dráme nad Rumunom Ovidiuom Ionescuom 4:3 na sety.

Pištej sa ujal vedenia po výhre 11:8 v prvej sade, no následné tri vyhral jeho súper a bol blízko k postupu. Slovenský reprezentant však zabojoval, ďalšie tri sety vyhral 11:6, 11:8 a 11:8 a živí nádej na olympijskú miestenku. V piatok nastúpi proti Rusovi Vladimirovi Sidorenkovi.

Pištej postúpil z druhého miesta základnej H-skupiny po výhrach nad Talianom Niagolom Stoyanovom (4:0) a Lukom Mladenovičom z Luxemburska (4:2) a prehre so Samuelom Kulczyckým z Poľska (0:4). Finalisti vyraďovacej časti I. turnaja si vybojujú miestenky na OH. Zvyšná osemnástka dostane ešte jednu šancu na II. turnaji.

európska olympijská kvalifikácia v Guimaraesi


muži - vyraďovacia časť - 1. kolo:

Ľubomír PIŠTEJ (SR) - Ovidiu Ionescu (Rum.) 4:3 (8, - 5, -10, -4, 6, 8, 8)
 
 

Pištej aj Balážová prehrali v druhom kole olympijskej vyraďovačky

Guimaraes 23. apríla (TASR) - Slovenský stolný tenista Ľubomír Pištej skončil v 2. kole vyraďovacej časti európskej olympijskej kvalifikácie. V piatkovom stretnutí v portugalskom Guimaraesi prehral s Rusom Vladimirom Sidorenkom hladko 0:4 na sety. V tejto fáze vypadla aj Barbora Balážová, ktorá prehrala s Francúzkou Jiou Nan Yuanovou 2:4.

Pištej predtým postúpil z druhého miesta základnej H-skupiny po výhrach nad Talianom Niagolom Stoyanovom (4:0) a Lukom Mladenovičom z Luxemburska (4:2) a prehre so Samuelom Kulczyckým z Poľska (0:4). V 1. kole vyraďovačky zvíťazil nad Rumunom Ovidiuom Ionescuom (4:3). Finalisti vyraďovacej časti I. turnaja si vybojujú miestenky na OH do Tokia. Zvyšná osemnástka dostane ešte jednu šancu na II. turnaji.

Európska olympijská kvalifikácia v Guimaraesi

muži - vyraďovacia časť - 2. kolo:
Vladimir Sidorenko (Rus.) - Ľubomír PIŠTEJ (SR) 4:0 (3, 9, 12, 6)

ženy - vyraďovacia časť - 2. kolo:
Jia Nan Yuanová (Fr.) - Barbora BALÁŽOVÁ (SR) 4:2 (16, -10, 8, 9, -7, 9)
 
 

Vyberte región