Turistický vláčik Štiavnická Anča bude jazdiť aj toto leto

08.05.2021 Banská Štiavnica

Banská Štiavnica 8. mája (TASR) – Vyhliadkový turistický vláčik Štiavnická Anča bude aj počas tohtoročnej letnej sezónny jazdiť po historickom centre mesta Banská Štiavnica. TASR o tom informoval prevádzkovateľ kolesového vláčika Milan Kabina. „V máji bude Štiavnická Anča premávať vždy v sobotu, v júni počas víkendov a od júla každý deň,“ dodal.

Ako ďalej uviedol, návštevníkov zavezie k najznámejším a najnavštevovanejším pamätihodnostiam Banskej Štiavnice. Vláčik bude premávať každú hodinu a posledná jazda sa začína o 18.00 h. „Lístok platí celý deň. Na ktorejkoľvek zastávke môže cestujúci vystúpiť, navštíviť múzeum, prezrieť si Kalváriu alebo sa okúpať v tajchu Klinger. Neskôr môže nastúpiť do vláčika a pokračovať v jazde a obhliadke,“ spomenul s tým, že počas jazdy bude turistov sprevádzať audiosprievodca, od ktorého sa dozvedia informácie z histórie mesta a jeho okolia.

Podľa Kabinu pred desaťročiami vozil do Banskej Štiavnice ľudí a náklad legendárny parný vlak, ktorý ľudia pomenovali Štiavnická Anča. „Vláčik už dávno doslúžil, záujemcov však povozíme na vyhliadkovom turistickom vláčiku s rovnakým menom,“ ukončil.
 

Vyberte región