V potravinách na Liptove si ľudia mohli načierno kúpiť tabakovú zmes

14.05.2021 Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš 14. mája (TASR) - Tabakovú zmes neznámeho pôvodu a bez pokladničného dokladu ponúkali zákazníkom v predajni potravín na Liptove. Zistili to pri kontrole colníci z Trstenej, ktorí na mieste zabezpečili 11.500 gramov sušenej suroviny. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

Časť igelitových vreciek naplnených sušenou tabakovou surovinou bola v predajných priestoroch, ďalšie sa nachádzali v sklade. Baleniam chýbala potrebná kontrolná známka. "Majiteľka predajne nemala od tovaru žiadne doklady o tom, ako ich nadobudla. Uviedla, že ho kupuje od neznámeho pána, ktorý jej sušený tabak ponúkol už viackrát. Keď sa colníci zaujímali o to, pod akým pomenovaním ho predáva, odpovedala, že tovar neeviduje cez on-line registračnú pokladnicu," priblížila hovorkyňa.

Pre viaceré pochybenia colníci zabezpečili držiteľke 75 balení suroviny. "Vzorku poslali do colného laboratória, kde prešla odbornou expertízou. Potvrdila, že ide o tabakovú zmes, ktorú je možné naplniť do cigaretovej dutinky a vyfajčiť," uviedla Chríbiková.

Majiteľka bude musieť zaplatiť ušlú spotrebnú daň z tabakových výrobkov. Ako dodala hovorkyňa CÚ, zrejme ju neminie ani pokuta zo spáchania správneho deliktu.
 

Vyberte región