Slováci postúpili do štvrťfinále MS, zahrajú si ho po ôsmich rokoch

31.05.2021 Celý región

Riga 31. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti sa po ôsmich rokoch predstavia vo štvrťfinále MS. V predstihu o tom rozhodol zápas Olympijského výberu Ruska so Švédskom, v ktorom ROC (Rusko) zvíťazilo 3:2 po nájazdoch. Slovákom dala istotu postupu remíza v riadnom hracom čase, Švédi na turnaji končia.

O konečnom umiestnení Slovenska v A-skupine na MS v Rige rozhodnú utorkové duely. Okrem zápasu Slovensko - Česko sa bude hrať aj súboj Švajčiarsko - Veľká Británia a Rusko - Bielorusko.

Naposledy sa Slováci predstavili vo štvrťfinále v roku 2013 v Helsinkách proti domácim Fínom. Zverenci Vladimíra Vůjtka nezvládli prvú tretinu, ktorú prehrali 0:3. Potom však dokázali v úvode tretej časti hry vyrovnať na 3:3, ale napokon sa radovali Suomi. O ich víťazstve rozhodol v 49. min Juhamatti Aaltonen. Rok predtým získali slovenskí hokejisti na rovnakom mieste strieborné medaily.

Vůjtek viedol Slovákov aj na MS v roku 2014 v Minsku a o rok neskôr v Ostrave. Na oboch turnajoch skončili na 9. mieste. V roku 2016 už viedol reprezentačný tím Zdeno Cíger, na šampionáte v Petrohrade Slováci zopakovali do tretice 9. miesto. Absolútne sa im nedarilo o rok neskôr v nemeckom Kolíne, 14. miesto znamenalo najhorší výsledok v histórii. Po týchto MS nahradil Cígera pri reprezentačnom kormidle Craig Ramsay.

Pod vedením kanadského trénera na MS 2018 v Kodani a domácom šampionáte v Košiciach o rok neskôr Slovákom uniklo štvrťfinále len tesne, v oboch prípadoch skončili celkovo na deviej priečke.
 

Vyberte región