Rušná noc: Pasažier ohrozoval taxikára zbraňou

24.06.2021 Bratislava

Bratislava 24. júna (TASR) - Muž mal v Bratislave zbraňou ohrozovať taxikára a obviniť ho, že mu ukradol 400 eur. Taxikár mu z obavy o život a zdravie vydal 200 eur. V prípade preukázania viny hrozí 32-ročnému Jozefovi A. z okresu Šaľa dvanásťročný pobyt za mrežami. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Obvinený Jozef A. v utorok (22. 6.) oslovil krátko po 00.30 h pred jedným z vchodov do obytného domu oproti „Fontáne lásky“ na Kupeckého ulici vodiča taxislužby. Poprosil ho o pomoc, pretože sa vymkol a potreboval sa zaviezť po náhradné kľúče. Taxikár súhlasil a muža v župane odviezol na dohodnuté miesto, opisuje Szeiff.

"Cestou naspäť mal muž taxikárovi navrhnúť, že pôjde rozmeniť peniaze na čerpaciu stanicu," hovorí Szeiff s tým, že peniaze mu na pumpe nerozmenili. Následne ho mal taxikár odviezť naspäť domov.

Muž sa podľa hovorcu dostal do "vymknutého" bytu, kde sa prezliekol a vrátil sa späť k taxikárovi. Chcel, aby ho zaviezol na inú čerpaciu stanicu, kde mu peniaze rozmenia a taxikárovi zaplatí. "Cestou však muž začal taxikára obviňovať z toho, že mu mal ukradnúť finančnú hotovosť vo výške takmer 400 eur," poznamenal Szeiff. Počas jazdy od Trenčianskej ulice po Miletičovu ulicu vytiahol Jozef A. na taxikára krátku guľovú zbraň. "Pod hrozbou jej použitia od neho požadoval vrátenie údajne odcudzených peňazí. Taxikár mu z obavy o život a zdravie vydal 200 eur," povedal hovorca.

Taxikár udalosť nahlásil na polícii. Následne policajti Jozefa A. zadržali. Obvinený na policajnom oddelení vydal aj dva kusy zbraní. "Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol umiestnený v cele policajného zadržania. Na obvineného bol spracovaný aj podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie," uviedol Szeiff. Jozef A. je obvinený z trestného činu lúpeže, spáchaného závažnejším spôsobom.
 

Vyberte región