Pri Malinovej horelo pole, príčinu požiaru vyšetrujú

02.07.2021 Prievidza

Malinová 2. júla (TASR) - Zásah profesionálnych i dobrovoľných hasičov si vo štvrtok (1. 7.) popoludní vyžiadal požiar obilia na poli v katastri obce Malinová (okres Prievidza). Oheň zasiahol priestor s obvodom približne dva kilometre, pri udalosti sa nik nezranil. TASR o tom v piatok informoval hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Pri udalosti zasahovali piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Prievidze s dvoma zásahovými vozidlami a štvorkolkou, obecní hasiči z Nitrianskeho Pravna s dvoma cisternovými vozidlami a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Poluvsie a Malinová.

Situáciu na mieste komplikoval vietor, v dôsledku čoho sa požiar rýchlo šíril. "Hasiči nasadili na účel lokalizácie požiaru dva vysokotlakové prúdy, vysokotlakové zariadenie štvorkolky a kropiace lišty z cisternových vozidiel. Po lokalizácii požiaru a po dohode s veliteľom zásahu pracovníci družstva s cieľom zamedzenia prípadného ďalšieho šírenia požiaru celé požiarisko oborali traktormi," opísal Petrík.

Po likvidácii požiaru, krátko pred 16.00 h, požiarisko podľa neho hasiči skontrolovali a odovzdali príslušníkom polície a zisťovateľovi príčin vzniku požiarov. "Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania," dodal.
 

Vyberte región