NEHODA NA CESTE: Na horskom priechode Dargov zahynul motorkár

21.07.2021 Košice

Dargov 21. júla (TASR) – Pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v utorok (20. 7.) podvečer na horskom priechode Dargov v okrese Košice-okolie, zomrel 48-ročný vodič motocykla z okresu Trebišov. Informovala o tom v stredu košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Nehoda sa stala krátko pred 18.00 h. Podľa doterajších zistení vodič motorky značky Kawasaki smeroval po ceste I/19 z obce Dargov na Košický Klečenov, kde v stúpaní pri prejazde ľavotočivou zákrutou pravdepodobne v dôsledku zlej techniky jazdy zišiel mimo vozovky. „Motocyklom pokračoval v trávnatom poraste vedľa cesty, následne zišiel do odvodňovacieho žľabu a prilbou zachytil spadnutý strom. Pri dopravnej nehode vodič motocykla utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla hovorkyňa.

To, či vodič pred jazdou požil alkoholické nápoje alebo iné návykové látky, bude zisťované pri pitve. Polícia miesto udalosti zdokumentovala a v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Presná príčina nehody a jej bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.
 

Vyberte región