Rok kňazov otvorili aj v Prešovskej archieparchii gréckokatolíkov

20.06.2009 Prešov

Prešov 20. júna (TASR) - Rok kňazov, ktorý vyhlásil pápež Benedikt XVI. , sa začal aj v Prešovskej archieparchii Gréckokatolíckej cirkvi.
Už v piatok 19. júna dopoludnia slávil prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak v Katedrále sv. Jána Krstiteľa archijerejskú svätú liturgiu, v závere ktorej povedal, že tohtoročný sviatok Božského Srdca je výnimočný.
"Je vidno, že Svätý Otec Benedikt XVI. má srdce aj myseľ na pulze doby. Tým, že vyhlásil Rok kňazov, je veľmi aktuálny, pretože je potrebné modliť sa za kňazov, aby boli horliví vo svojej službe, " povedal vladyka.
Pripomenul, že sa tento mimoriadny rok týka aj bohoslovcov, lebo sa pripravujú na kňazskú službu. V homílii zdôraznil, že Boh má ľudstvo rád a "dal nám povolanie, aby sme aj my naplnili svoj život láskou". Na konci svätej liturgie vladyka posvätil nové diakonské dvere na ikonostase katedrály.
Na začiatok Roka kňazov sa v Prešovskej archieparchii zišli v piatok kňazi a veriaci jednotlivých protopresbyterátov na dvojhodinovom nočnom bdení vyplnenom duchovným programom.
TASR dnes informoval hovorca arcibiskupstva Ľubomír Petrík.
 

Vyberte región