Hasiči zasahujú po búrke na viacerých miestach v Prešovskom kraji

27.07.2021 Prešov

Prešov 27. júla (TASR) - Hasiči momentálne odstraňujú následky búrky vo Svidníku a v obciach Gerlachov a Hažlín v okrese Bardejov.

Ako pre TASR uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, vo Svidníku a v Gerlachove voda zaplavila pivnice rodinných domov.

Búrka spôsobila škody i v obci Hažlín. Koryto Hažlínky zvládlo podľa starostu Františka Olaha nápor vody. Škody im narobili bočné prítoky a voda z polí a kopcov.

"Voda zaplavila dvory a problémy máme aj pri obecnom úrade. Silný vietor na jednom rodinnom dome zroloval plech. Zasahujú tam hasiči s plošinou. Väčšie stromy sa lámali ako zápalky. Nezablokovali však cesty, alebo že by spadli na rodinný dom. Všetko je to tak, že na dvor alebo do záhrady spadli," povedal Olah s tým, že v obci je prerušená dodávka elektrickej energie.
 

V Ruskej Voli nad Popradom vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity

Stará Ľubovňa 27. júla (TASR) - V obci Ruská Voľa nad Popradom v okrese Stará Ľubovňa vyhlásili v utorok popoludní po búrke tretí stupeň povodňovej aktivity. Ako pre TASR uviedol hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák, v popoludňajších hodinách sa v okrese Stará Ľubovňa vyskytli prívalové intenzívne zrážky.

"V obci Ruská Voľa nad Popradom došlo k zvýšeniu vodnej hladiny na neupravenom vodnom toku Chotárny, ktorý sa vybrežil a došlo k zatopeniu miestnej komunikácie, upchatiu cestných rigolov a zatopeniu pivníc rodinných domov. Došlo k vytvoreniu výmoľov v neupravenom úseku toku nad obcou. Z toho dôvodu starosta obce vyhlásil k 16.00 h tretí stupeň povodňovej aktivity," povedal Bocák.

V súvislosti s búrkou hasiči zasahovali aj vo Svidníku a v obciach Gerlachov a Hažlín v okrese Bardejov.
 
 

Prešov: Vo viacerých obciach je zvýšený stupeň povodňovej aktivity

Prešov 27. júla (TASR) - Vo viacerých obciach okresu Bardejov a Stará Ľubovňa vyhlásili zástupcovia obcí po utorkovej búrke zvýšený stupeň povodňovej aktivity (SPA).

Ako pre TASR uviedol hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák, tretí SPA bol vyhlásený v obci Hrabovec v okrese Bardejov na toku Hrabovčík a jeho prítokoch.

Rovnako tretí SPA bol vyhlásený aj v obciach Hažlín, Richvald, Šašová v okrese Bardejov. Rovnako i v obci Ruská Voľa nad Popradom v okrese Stará Ľubovňa, kde došlo k zvýšeniu vodnej hladiny na neupravenom vodnom toku Chotárny a jeho vybreženiu.

Mimoriadna situácia bola vyhlásená v obci Komárov v okrese Bardejov.

Podľa Bocáka, pracovníci SVP preverujú povodňovú situáciu na tokoch v jednotlivých obciach a po opadnutí hladiny začnú v prípade potreby bezprostredné zabezpečovacie práce.

V súvislosti s búrkou hasiči zasahovali aj vo Svidníku a v obci Gerlachov okrese Bardejov.
 
 
 

Vyberte región