Posvätením prameňa smokoveckej kyselky otvorili Tatranské kultúrne leto

04.07.2009 Poprad

Starý Smokovec 4. júla (TASR) - Tradičným posvätením prameňa smokoveckej kyselky odštartovali dnes v Starom Smokovci dvojmesačný maratón kultúry a umenia pod názvom Tatranské kultúrne leto.
\"Kvantitatívne sme trošku obmedzili počet programov v porovnaní s minulým rokom, keďže hospodárska sa dotkla aj rozpočtu mesta, ale napriek tomu čaká obyvateľov i návštevníkov Vysokých Tatier štyridsať rôznych programov, \" povedal pre TASR vedúci odboru kultúry a športu Mestského úradu Vysoké Tatry Ján Bendík.
Ponuka programov bude pestrá. Dominovať budú hudobné žánre rôzneho druhu, divadelné predstavenia, festival country hudby a ďalšie, ktoré sa budú konať predovšetkým v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici.
Otvorenie Tatranského kultúrneho leta dnes spestrili kúpeľní hostia v dobových kostýmoch, ktorí ponúkali návštevníkom dúšok čerstvej kyselky priamo z prameňa v Starom Smokovci. Na trať vyšla historická električka Kométa a pred hotelom Grand si dali zraz milovníci starých bicyklov. Kultúrne leto bude pokračovať v nedeľu 5. júla country festivalom v Tatranskej Lomnici, kde sa vystúpi aj spevák Alan Mikušek.
Z ďalších programov Bendík spomenul divadelný festival pod šírym nebom, ktorý bude 17. až 19. júla. Diváci uvidia päť predstavení. Za \"top\" festival označil prvý ročník medzinárodného festivalu mládežníckych symfonických orchestrov, komorných orchestrov a speváckych zborov. V rámci piatich koncertov sa predstavia okrem domácich aj účinkujúci z Francúzska, Španielska, Ukrajiny a Japonska.
Bodku za tohtoročným kultúrnym letom dá 1. septembra už tradičná tatranská dražba, ktorú obohatí vystúpením Peter Lipa.
 

Vyberte región