Poslanci Smer-u darovali trom rodinám v Kapušanoch 45 tisíc korún

28.09.2004 Celý región

Celkovú sumu 45 tisíc korún darovali 28. septembra poslanci strany Smer v Prešovskom samosprávnom kraji trom rodinám v obci Kapušany v okrese Prešov na zmier...
Celkovú sumu 45 tisíc korún darovali 28. septembra poslanci strany Smer v Prešovskom samosprávnom kraji trom rodinám v obci Kapušany v okrese Prešov na zmiernenie následkov júlovej povodne. K všetkým ôsmim poslanom, ktorí sa vzdali svojej mesačnej odmeny sa pridal starosta obce Vápeník.

Obdarovaných vybral starosta obce Ladislav Kokoška. Juraj Dral nahlásil škodu na dome a na zariadení vo výške 142 tisíc korún. Milan Szantó má tiež značnú škodu, pričom takú povodeň nezažil a to býva v tom istom dome asi 50 rokov. Najhoršie dopadol Ján Hudák, ktorému rozvodnené toky troch potokov v obci tak namočili dom postavený z nepálených tehál a hliny, že sa rozpadol. Momentálne žije s rodinou v maringotke a zrejme využije ponuku obce, aby sa na zimu, kým si dá dom zas ako-tak do poriadku, presťahoval do časti bývalého domu služieb.
Kapušany boli jednou z najhoršie postihnutých obcí povodňou v okrese Prešov. Škody vyčíslili na vyše deväť miliónov korún. Starosta nedočkavo čaká na zasadnutie vlády SR, ktoré má rokovať o povodniach a rozhodnúť, čo s odškodnením postihnutých. \"Potrebujeme mať jasno, pretože ešte sme neuhradili faktúry za práce pri odstraňovaní následkov záplav, \" dodal.
(jj)
 

Vyberte región