Mesto plánuje vybudovať nové turisticko-informačné centrum

07.07.2009 Prešov

Prešov 7. júla (TASR) – Prešovská radnica plánuje vybudovať v priestoroch nad Caraffovou väznicou nové turisticko-informačné centrum (TIC), ktoré by malo nadregionálny význam.
Celkové náklady na realizáciu projektu Turisticko-informačná kancelária mesta Prešov a regiónu predstavujú 497.909 eur (15 miliónov Sk).
Na rekonštrukciu priestorov a zriadenie kancelárie chcú využiť nenávratné finančné prostriedky z Regionálneho operačného programu na podporu a rozvoj infraštruktúry v cestovnom ruchu. Vedenie mesta očakáva, že výzvy na predkladanie žiadostí budú zverejnené v októbri 2009. O schválení spolufinancovania projektu z mestského rozpočtu vo výške 24.895 eur (750.000 Sk) majú rozhodnúť poslanci na júlovom zasadnutí zastupiteľstva.
Napriek tomu, že Mestské informačné centrum na Hlavnej ulici funguje podľa slov primátora Pavla Hagyariho omnoho lepšie ako v predchádzajúcom období, je nutné služby pre turistov výrazne rozšíriť. Primátor si myslí, že nové centrum by sa nemalo zameriavať len na mesto Prešov, ale aj na ďalšie destinácie na východnom Slovensku ako napríklad Levoča, Bardejov a Kežmarok.
\"Znamená to, že by išlo o veľké turisticko-informačné centrum, ktoré by spočiatku zachytilo Prešov, potom Prešovský kraj a následne aj spoluprácu s Košicami, \" uviedol Hagyari. Zároveň dodal, že o takýchto možnostiach už diskutovali aj s primátormi ďalších miest.
Nové centrum má sídliť v nevyužitých priestoroch nad Caraffovou väznicou, pričom vchod bude z Floriánovej ulice. Projekt počíta s vytvorením stálej expozície venovanej histórii Prešova, kde sa budú môcť organizovať aj menšie výstavy. Mesto už má pripravený aj stavebný projekt a podľa primátora budú parametre centra zodpovedať európskym štandardom.
 

Vyberte región