Slováci v súťaži párov zdolali aj Kanadu, zahrajú si o medaily

03.09.2021 Celý región

Tokio 3. septembra (TASR) - Slovenskí boccisti suverénne postúpili na PH 2020 v Tokiu z A-skupiny do semifinále súťaže párov. Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Martin Strehársky vyhrali v kategórii BC4 aj svoj štvrtý zápas, keď v piatok zdolali Kanadu 4:3. So stopercentnou bilanciou postúpili z prvého miesta a v sobotu si zahrajú o medaily.

Slováci už vo štvrtok zdolali Brazílčanov 7:3, deklasovali Portugalčanov 10:1 a nedali šancu Britom (8:0). Pár Andrejčík, Balcová (s náhradníkom Strehárskym) síce prehrával v záverečnom skupinovom stretnutí s Kanadou 2:3, no v poslednom ende dokázal otočiť stav na 4:3.

"Nervózni sme neboli. Už pred zápasom sme vedeli, že postupujeme z prvého miesta bez ohľadu na výsledok," uviedla pre paralympic.sk Balcová. "Je to super, do semifinále postupujeme bez prehry," dodala. Slovenskí boccisti naň nastúpia o 2.30 h SELČ proti Rusom, druhú semifinálovú dvojicu tvorí Hongkong a Kórejská republika.
V tímovej súťaži sa Slováci rozlúčili s turnajom piatkovým víťazstvom 6:3 nad Portugalskom. Nádej na postup z B-skupiny stratili už vo štvrtok, keď prehrali prvé tri zápasy v kategórii BC1/BC2.

Družstvo v zložení Tomáš Král, Róbert Mezík, Rastislav Kurilák a Kristína Kudláčová najprv podľahlo domácim Japoncom 2:8, potom v tajbrejku nestačilo na Kórejskú republiku (3:3) a následne prehralo s Brazílčanmi 4:5. Na turnaji dosiahlo bilanciu jedna výhra a tri prehry.

PH 2020 - boccia:

BC1/BC2 - B-skupina: Slovensko – Portugalsko 6:3

BC4 - A-skupina: Slovensko – Kanada 4:3
 

Vyberte región