Žilinskí colníci zaistili desiatky napodobenín športovej obuvi

23.09.2021 Žilina

Žilina 23. septembra (TASR) - Na žilinskej vyclievacej pošte zaistili príslušníci finančnej správy 36 párov športovej obuvi, ktoré si objednal muž z Martina. Podľa hovorkyne Colného úradu (CÚ) v Žiline Boženy Chríbikovej sa preukázalo, že sú napodobeninami a zásielky z Číny mu už nedoručia.

Dovoz prvej z 18 zásielok športovej obuvi svetoznámej značky pre martinského objednávateľa zastavili príslušníci finančnej správy na žilinskej vyclievacej pošte. "Urobili tak po tom, ako pri kontrole zistili, že vykazuje znaky falzifikátov. Rovnaké podozrenie mali aj pri ostatných zásielkach pre tohto adresáta, ktoré prišli na preclenie. Tenisky boli balené po dvoch pároch v rôznych veľkostiach," uviedla hovorkyňa žilinského CÚ.

"Oslovený držiteľ ochrannej známky potvrdil, že obuv je označená reprodukciou ochrannej známky, čím došlo k porušeniu práv duševného vlastníctva. Desiatky párov tenisiek pracovníci zaistili a k adresátovi sa už nedostanú, ale budú zlikvidované," informovala Chríbiková.

Do skladu žilinského colného úradu so zadržaným tovarom pribudli podľa nej počas tohto roka viaceré falzifikáty. "Napríklad vonné sviečky, kocky hlavolamov, stavebnice, kabelky, textil aj obuv. Našli ich príslušníci finančnej správy v Žilinskom kraji v predajniach aj osobnom vozidle, ktoré zastavili na ceste. Zaistené veci, ktoré nebude možné použiť na humanitárne účely, zničia na základe platnej legislatívy," dodala hovorkyňa žilinského CÚ.
 

Vyberte región