Badosová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA v Indian Wells

18.10.2021 Celý región

Indian Wells 18. októbra (TASR) - Španielska tenistka Paula Badosová sa stala víťazkou dvojhry na prestížnom turnaji WTA v Indian Wells. Vo finále zdolala ako nasadená dvadsaťjednotka dvojnásobnú šampiónku Bielorusku Victoriu Azarenkovú po vyše trojhodinovom trojsetovom boji 7:6 (5), 2:6, 7:6 (2).

Badosová sa tešila zo zisku titulu hneď pri prvom štarte na podujatí v kalifornskej púšti. Španielka až do finálového súboja nestratila ani set a v rozhodujúcom dueli zahatala Azarenkovej cestu za zápisom do histórie. Vyhrať trikrát ženského singla v Indian Wells sa ešte nepodarilo žiadnej hráčke, Slovenka Daniela Hantuchová vyhrala turnaj v rokoch 2007 a 2002.

"Vždy keď sa ráno zobudím, snívam o zisku titulu na takomto prestížnom turnaji. Triumf v Indian Wells je pre mňa sladká odmena za tvrdú drinu. Budem musieť na sebe naďalej tvrdo pracovať a veriť si, to je základ úspechu. Keď som mala 14 alebo 15 rokov, videla som Viku Azarenkovú, ako drží v rukách cennú trofej z grandslamového Australian Open. Hovorila som si, že raz chcem byť ako ona a dosiahnuť veľký úspech. Môj sen sa stal skutočnosťou," uviedla pre akreditované médiá Badosová, ktorá v tomto roku vyhrala turnaj WTA v Belehrade, k triumfu jej dopomohol skreč Chorvátky Any Konjuhovej.

ženy - dvojhra - finále:

Paula Badosová (Šp.-21) - Victoria Azarenková (Biel.-27) 7:6 (5), 2:6, 7:6 (2)
 
 

Norrie je prvým britským víťazom turnaja ATP Masters v Indian Wells

Indian Wells 18. októbra (TASR) - Cameron Norrie sa stal prvý britským tenistom, ktorý vyhral turnaj ATP Indian Wells Masters. Vo finále dvojhry v pozícii 21. nasadeného hráča zdolal Gruzínca Nikoloza Basilašviliho za hodinu a 51 minút 3:6, 6:4, 6:1.

Dvadsaťšesťročný Norrie premenil šiestu finálovú účasť v tomto roku na svoj druhý titul v kariére, v júli triumfoval na turnaji ATP v mexickom Los Cabos. Vďaka prvenstvu sa prvýkrát v kariére prepracoval do top 20 svetového rebríčka a stal sa britskou jednotkou, keď preskočil krajana Daniela Evansa.

"Som taký šťastný, toto je môj zatiaľ najväčší titul. Mám za sebou neuveriteľný týždeň. Očakával som vo finále dlhý zápas, súper urobil v závere pár chýb, ktoré sa mi podarilo využiť," citovala Norrieho agentúra AFP.

muži - dvojhra - finále:

Cameron Norrie (V.Brit.-21) - Nikoloz Basilašvili (Gruz.-29) 3:6, 6:4, 6:1
 
 

Vyberte región