Xindl X vydáva siedmy štúdiový album Terapie

27.10.2021 Celý región

Bratislava 27. októbra (TASR) – Pesničkár a scenárista Ondřej Ládek, známy pod svojím pseudonymom Xindl X, vydáva nový, v poradí siedmy album s názvom Terapie. Ide o najosobnejší a najotvorenejší album, ktorý Xindl X pokrstí a predstaví fanúšikom na svojom doposiaľ najväčšom koncerte 25. novembra v pražskom O2 Universe. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.

„Všetky pesničky na album som napísal počas lockdownu, v prvej vlne covidu. Skladanie a textovanie bolo to jediné, čo mi pomáhalo veriť, že svet je stále normálny a že nežijeme koniec sveta. Vždy ráno vstať, zobrať gitaru a začať skladať, to bola pre mňa terapia, aby som sa nezbláznil,“ vysvetľuje názov novinkového počinu Xindl X.

Spolu s albumom, ktorý obsahuje 11 skladieb, vychádza aj nový videoklip k singlu Lovec perel, ktorý Ládek napísal pre svoju ženu.

„Chcel som, aby bol album hudobne pestrý a chcel som tam mať aj folkové piesne s nádychom country a americany, rovnako moderné popové piesne, ktoré sa neboja elektroniky. A ideálne tieto vplyvy miešať vo vnútri jednotlivých piesní. Verím, že sa to podarilo,“ charakterizuje album spevák.

Nový album je naozaj žánrovo najpestrejší z doterajšej tvorby Xindla X. Objavia sa tam úplne nové, ale aj prv vydané skladby ako Sebelovesong či Něco je ve vzduchu, ktoré boli zaradené do koncertných setlistov v rámci letnej festivalovej sezóny. Skladba Má chata, můj hrad zároveň sprevádza nový komediálny seriál Osada, ktorý diváci môžu sledovať od 3. septembra prostredníctvom Českej televízie.

„Túžba po pestrosti bola jedným z dôvodov, prečo som na albume pracoval s dvoma producentmi. Na jednej strane s Dalíkom Cidlinským, ktorý bol pri vzniku väčšiny mojich doterajších albumov, takže často pozná moje predstavy o smerovaní pesničky predtým, než mu ju poviem, na druhej strane s Honzom Steinsdorferom, s ktorým som ešte predtým nespolupracoval, takže sme mohli skúšať moje skladby poňať inak, ako som dovtedy zamýšľal. Zásadnou osobou albumu je aj gitarista Pepa Štěpánek, o ktorom som vždy vedel, že vie perfektne zahrať ako folk a country, tak aj moderný pop. A preto svojimi gitarovými partami spája svety oboch producentov,“ dodáva Ládek.
 

Vyberte región