Stanica Východ 2009

31.08.2009 Prešov

V piatok, 11.9.2009, do Prešova už po tretí krát zavíta multikultúrny festival Stanica Východ, ktorý organizuje občianske združenie Euforion.
11.09.2009

Od 18:00

Myšlienkou festivalu je šírenie hodnôt ako tolerancia, kultúrna výmena a rozvíjanie mladých talentov. V rámci festivalu bude prebiehať aj letná škola, v ktorej umelecky nadané deti dostanú možnosť rozvíjať svoje schopnosti.

Letná škola bude prebiehať počas piatich dní (7. -11.9.2009) na ZŠ Matice Slovenskej v Prešove a bude pozostávať z niekoľkých umeleckých krúžkov pre deti a mládež z Prešova a z rómskeho sídliska Stará Tehelňa. Deti budú mať príležitosť spoločne rozvíjať svoj talent pod dozorom skúsených lektorov a navzájom sa spoznať. Triedy sú v rámci aktuálneho ročníka otvorené v oboroch spev, perkusie, kresba/maľba a hip-hopový tanec. „Prostredníctvom letnej školy chceme deťom ukázať, že usilovnou prácou môžu v živote veľa dosiahnuť“ hovorí Tomáš Lukačka, jeden z koordinátorov projektu.

Najšikovnejší a najusilovnejší mladí umelci dostanú možnosť predviesť svoj talent na festivale, ktorý je aj záverečným podujatím letnej školy. Festival STANICA VÝCHOD 2009 sa koná 11.9.2009 od 18:00 na Hlavnej ulici v Prešove a deti tu vystúpia bok po boku s umelcami zo Slovenska a Holandska. Návštevníci sa môžu tešiť na koncerty skupín STO MÚCH, Sendreiovci, FARSA DUO feat. Rhantisi Franklin a Orchester Strednej umeleckej školy v Košiciach. Zo zahraničných hostí k nám zavítajú: Merlijn Twaalfhoven - autor pôvodnej myšlienky projektu a tiež Hans Leeuw a Esmée Olthuis - členovia fenomenálneho holandského orchestra TETZEPI, ktorí vystúpia spoločne s orchestrom Strednej umeleckej školy v Košiciach.

Tešíme sa na vašu účasť a prajeme nevšedný kultúrny zážitok!

Partneri podujatia:

Úrad vlády SR
Ministerstvo kultúry SR
Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva
Mesto Prešov

Mediálny Partneri:

Rádio_FM
Rádio Prešov
Korzár
Prešovský Magazín
Tv Prešov
Tv Mediálka
Romano Nevo Iľ
24hod.sk
Gregi.net
Hudba.sk

Vystúpia:

Sto Múch, Sendreiovci a Kokavakere Lavutára, Rhantisi Franklin,
Farsa Duo, Orchester SUŠ Košice, Talenty letnej školy, Fireshow
Hans Leeuw and Esmée Olthuis (TETZEPI Orchestra, Amsterdam) a
Merlijn Twaalfhoven.

Autor: Tomáš Lukačka
 

Vyberte región