Na pretekoch Miláno - San Remo triumfoval Mohorič, Sagan 92.

19.03.2022 Celý región

San Remo 19. marca (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v 113. ročníku pretekov Miláno – San Remo 92. miesto so stratou šiesitch minút na víťazného Slovinca Mateja Mohoriča. Trojnásobnému majstrovi sveta z tímu Total Energies na prvom monumente sezóny skomplikovali situáciu mechanické problémy.

Sagan bol pred prepadom v dôsledku defektu na dobrej pozícii a šetril sily na záver pretekov. Neskôr sa pokúsil prepracovať naspäť dopredu, no neúspešne. Mohorič napriek spadnutiu reťaze triumfoval o dve sekundy pred Saganovým tímovým kolegom Anthonym Turgisom. Na treťom mieste skončil s rovnakým mankom Holanďan Mathieu van der Poel z tímu Alpecin-Fenix.

"Pravdou je, že o týchto pretekoch som rozmýšľal celú zimu. Tím prišiel s nápadom vyskúšať teleskopickú sedlovku, pretože tieto preteky končia zjazdom," uviedol po víťazstve pre americké média 27-ročný víťaz. Podľa vlastných slov tomuto vylepšeniu najprv veľmi neveril: "Najprv som si nemyslel, že by to mohlo spôsobiť veľký rozdiel pri klesaní. Po odskúšaní v tréningu som však bol nadšený."


Miláno - San Remo (293 km) - výsledky:

1. Matej Mohorič (Slovin./Bahrain Victorious),
2. Anthony Turgis (Fr./Total Energies),
3. Mathieu van der Poel (Hol./Alpecin-Fenix),
4. Michael Matthews (Aus./BikeExchange-Jayco),
5. Tadej Pogačar (Slovin./UAE Team Emirates),
6. Mads Pedersen (Dán./Trek-Segafredo),
7. Sören Kragh Andersen (Nór./DSM),
8. Wout van Aert (Bel./Jumbo-Visma) všetci +2s,
9. Jan Tratnik (Slovin./Movistar) +5,
10. Arnaud Demare (Fran./Groupama-FDJ) +11, ...
92. Peter SAGAN (SR/Total Energies) +6:01min.
 

Vyberte región