Sagan skončil na E3 Harelbeke 68., vyhral Wout van Aert

26.03.2022 Celý región

Harelbeke 25. marca (TASR) - Belgický cyklista Wout van Aert z tímu Jumbo-Visma sa stal víťazom piatkovej klasiky E3 Harelbeke, patriacej do najvyššej kategórie World Tour. Slovenský reprezentant Peter Sagan prišiel do cieľa na 68. mieste s mankom 11,15 min.

Na druhom mieste skončil tímový kolega víťaza Christophe Laporte z Francúzska s rovnakým časom. Tretie obsadil Švajčiar Stefan Küng z Groupama-FDJ s mankom 1:35 min, ktorý uspel v šprinte skupiny prenasledovateľov.

Van Aert o svojom triumfe rozhodol na vrchu Patterberg 44 km pred cieľom, keď unikol súperom a tempo s ním udržal iba Laporte. Ten pochopiteľne úradujúcemu majstrovi Belgicka nerobil v závere komplikácie a cieľovou páskou prešiel tesne druhý ruku v ruke s tímovým lídrom. "V tomto regióne sa koná veľa pretekov a takmer všetky prebiehajú inak ako dnes. Nefúkalo, bolo slnečné počasie, napriek tomu sme mali všetko pod kontrolou. Všetci urobili maximum pre triumf, som hrdý na tento tím. Toto víťazstvo pre mňa veľa znamená," vyjadril v cieli spokojnosť Van Aert.

Klasika E3 (Harelbeke - Harelbeke, 203,9 km):

1. Wout van Aert (Belg./Jumbo-Visma) 4:39,19 hod,
2. Christophe Laporte (Fr./Jumbo-Visma) rovnaký čas ako víťaz,
3. Stefan Küng (Švajč./Groupama-FDJ),
4. Biniam Girmay (Eritrea/Intermarché-Wanty-Gobert),
5. Matej Mohorič (Slovin./Bahrain Victorious),
6. Valentin Madouas (Fr./Groupama-FDJ),
7. Jhonatan Narváez (Ekv./Ineos Grenadiers),
8. Tiesj Benoot (Belg./Jumbo-Visma),
9. Dylan van Baarle (Hol./Ineos Grenadiers),
10. Kasper Asgreen (Dán./QuickStep-AlphaVinyl) všetci +1:35 min,...
68. Peter SAGAN (SR/TotalEnergies) +11,15 min
 

Vyberte región