TRAGICKÁ NEHODA: Zrážka kamiónu a auta si vyžiadala tri obete

23.05.2022 Sobrance

Fekišovce 23. mája (TASR) - Zrážka osobného motorového vozidla s kamiónom pri obci Fekišovce v okrese Sobrance si v pondelok popoludní vyžiadala tri obete. Cesta I/19 je pre dokumentovanie nehody neprejazdná, premávku v úseku riadi polícia, obchádzka vedie cez obec Veľké Revištia. Potvrdila to pre TASR košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

"Na mieste nehody sa nachádzali tri osoby bez známok života, ešte ich nemáme stotožnené," uviedla s tým, že k zrážke vozidiel došlo po 14.00 h.

Na mieste udalosti boli aj leteckí záchranári. "Posádka leteckých záchranárov si po pristátí prevzala 55-ročného muža do svojej starostlivosti. Žiaľ, zranenia, ktoré utrpel, boli nezlučiteľné so životom a lekár mohol konštatovať len úmrtie," priblížila hovorkyňa AIR - Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková.

Ako doplnila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, štvrtého účastníka nehody s poranením nohy a s akútnou stresovou reakciou po ošetrení záchranári previezli do nemocnice.
 

K nehode pri Fekišovciach s tromi obeťami došlo pri predchádzaní

Fekišovce 24. mája (TASR) – K tragickej dopravnej nehode, pri ktorej v pondelok (23. 5.) pri obci Fekišovce v okrese Sobrance zahynuli tri osoby, došlo podľa doterajších zistení polície pri predchádzaní. Zrážku s kamiónom neprežil 54-ročný vodič osobného motorového vozidla a jeho dve spolujazdkyne (47 a 76), informovala TASR košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

"Vodič (54) osobného motorového vozidla zn. Hyundai IX35 podľa doterajších zistení predchádzal iné vozidlo idúce v tom čase pred ním, začal úkon predchádzania, s vozidlom prešiel do protismernej časti vozovky, kde však došlo k čelnej zrážke s protiidúcim nákladným motorovým vozidlom značky MAN, ktoré viedol 37-ročný štátny príslušník Poľska," priblížila. Nákladné vozidlo po zrážke odhodilo do priekopy, osobné motorové vozidlo vpravo mimo cestu. Vodič kamióna utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jednorazové ošetrenie v michalovskej nemocnici.

Dychová skúška u poľského vodiča požitie alkoholu nepreukázala, prítomnosť alkoholu či iných omamných alebo psychotropných látok u nebohého vodiča má určiť nariadená pitva. Materiálnu škodu vzniknutú nehodou vyčíslili na 20.000 eur.

Po zadokumentovaní dopravnej nehody za účasti znalca z odboru cestná doprava začala polícia v prípade trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. "Akou mierou k tejto tragédii prispeli vodiči, ale i to, čo bolo jej presnou príčinou, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania michalovských dopravných policajtov," uzavrela Ivanová.
 
 

Vyberte región