Volebná komisia PSK ukončila registráciu kandidátov

14.10.2009 Prešov

Prešov 14. októbra (TASR) – Volebná komisia Prešovského samosprávneho kraja (VK PSK) ukončila registráciu kandidátov, ktorí sa budú v nadchádzajúcich voľbách do orgánov vyšších územných celkov uchádzať o funkciu ...
\"Volebná komisia posúdila kandidačné listiny a petičné hárky nezávislých kandidátov (NEKA) a definitívne zaregistrovala desať kandidátov na funkciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja. O 62 poslaneckých mandátov sa bude uchádzať 547 kandidátov v 13 volebných obvodoch, \" povedal dnes pre TASR hovorca VK PSK Jozef Kislík. Dodal, že z celkového počtu 555 kandidátov na posty poslancov regionálneho zastupiteľstva komisia nezaregistrovala ôsmich.
Do regionálneho zastupiteľstva nominovali politické subjekty a koalície spolu 451 kandidátov. Z nich volebná komisia nezaregistrovala šiestich. Ako uviedol Kislík, vo volebnom obvode Prešov sa kandidatúry vzdal nominant KSS, vo volebnom obvode Poprad nominovala strana Most-Híd kandidáta, ktorý nemal v tomto obvode trvalé bydlisko, čím neboli splnené zákonné podmienky. Volebná komisia nezaregistrovala ani štyroch nominantov Strany zelených v obvode Vranov nad Topľou. Napriek tomu, že táto strana ide do volieb v koalícii s inými subjektmi, podala v spomínanom obvode aj samostatnú stranícku kandidátku, čo legislatíva nepripúšťa.
\"Po upozornení na túto chybu volebnou komisiou, Strana zelených kandidatúru štyroch kandidátov stiahla, \" povedal hovorca volebnej komisie.
Z celkového počtu 104 evidovaných nezávislých kandidátov na pozície poslancov, volebná komisia nezaregistrovala dvoch, ktorým neuznala časť podpisov na petičných hárkoch. Odvolanie proti verdiktu volebnej komisie kandidáti podľa tvrdenia Kislíka, nepodali.
O funkciu predsedu PSK sa budú uchádzať Ján Bajus (Demokratická únia Slovenska), Ján Blaščák (NEKA), Pavel Hagyari (Slobodné fórum, Nová demokracia, Strana zelených, Liga - OLS), Ján Hudacký (KDH, SDKÚ-DS, Sloboda a Solidarita), Peter Chudík (Smer-SD, ĽS-HZDS, HZD, Strana zelených Slovenska), Ľuba Kráľová (NEKA), Milan Kručay (Most-Híd), Kvetoslava Supuková (NEKA), Fedor Šandor (ÚSVIT) a Radoslav Ščuka (Rómska iniciatíva Slovenska).
Zoznam zaregistrovaných kandidátov je komisia povinná zverejniť najneskôr 20 dní pred dňom konania volieb.
 

Vyberte región