Levočská púť na Mariánskej hore bude tento rok bez obmedzení

29.05.2022 Levoča

Bratislava/Levoča 29. mája (TASR) - Tradičná púť, ktorá sa koná pravidelne pri príležitosti júlového sviatku Navštívenia Panny Márie v Bazilike na Mariánskej hore v Levoči, bude tento rok bez obmedzení. Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska na svojom webe.

"Potom, ako bola predvlani zrušená a minulý rok v obmedzenom režime, tentoraz bude s účasťou verejnosti. Prepojená bude s diecéznym stretnutím rodín, ktoré nadviaže na desiate svetové stretnutie rodín v Ríme. Hlavným mottom púte bude myšlienka Rodinná láska: povolanie a cesta svätosti," uviedol hovorca Spišskej diecézy a farár levočskej farnosti Peter Majcher. Od 26. júna do 3. júla sa budú na mieste sláviť sväté omše s príhovormi tematicky zameranými na manželstvo a rodinu.

Počas vyvrcholenia Mariánskej púte (2. - 3. 7.) bude platiť zákaz vjazdu pre motorové vozidlá na Mariánsku horu. Pútnici budú môcť prísť len pešo.

Levoča je najstarším pútnickým miestom východného Slovenska. Korene mariánskeho kultu siahajú až do 13. storočia. Tento rok na mieste oslávia 100 rokov od konsekrácie Baziliky na Mariánskej hore Jánom Vojtaššákom. V roku 1995 na Mariánsku horu zavítal aj svätý Ján Pavol II. Každoročne príde na hlavnú odpustovú púť, ktorá trvá týždeň, okolo pol milióna mariánskych pútnikov.
 

Vyberte región