Roland Garros: Arevalo s Rojerom víťazmi mužskej štvorhry

05.06.2022 Celý región

Paríž 4. júna (TASR) - Salvádorský tenista Marcelo Arevalo s Holanďanom Jeanom-Julienom Rojerom sa stali víťazmi mužskej štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vo finále zdolali ako nasadené dvanástky chorvátsko-americký pár Ivan Dodig, Austin Krajicek po trojhodinovom trojsetovom boji 6:7 (4), 7:6 (5), 6:3. V druhom dejstve odvrátili tri mečbaly.

Rojer je vo veku 40 rokov najstarší grandslamový šampión v histórii. Pre Holanďana je to tretí deblový titul z podujatí veľkej štvorky. V roku 2017 triumfoval po boku Horiu Tecaua vo Wimbledone. O dva roky neskôr spoločne s Rumunom nenašli premožiteľov na US Open. Arevalo je vôbec prvý grandslamový víťaz z oblasti Strednej Ameriky. Pre salvádorsko-holandský tandem je to tretí tohtoročný titul, z trofeje sa tešili aj na turnajoch v Dallase a Delray Beach.

muži - štvorhra - finále:

Marcelo Arevalo, Jean-Julien Rojer (Salv./Hol.-12) - Ivan Dodig, Austin Krajicek (Chor./USA) 6:7 (4), 7:6 (5), 6:3
 
 

Mladenovičová s Garciovou sú víťazkami ženskej štvorhry

Paríž 5. júna (TASR) - Francúzske tenistky Kristina Mladenovičová s Caroline Garciovou sa stali víťazkami ženskej štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vo finále zdolali ôsmy nasadený americký pár Jessica Pegulová, Cori Gauffová 2:6, 6:3, 6:2.

Pre Mladenovičovú je to už šiesty grandslamový titul v ženskom debli, štvrtý z parížskej antuky. S Garciovou triumfovali vo francúzskej metropole aj v roku 2018. Pre Gauffovú to bolo druhé neúspešné finále v priebehu necelých 24 hodín, v sobotu vo vyvrcholení dvojhry uhrala proti Poľke Ige Swiatekovej iba štyri gemy..

Ženy - štvorhra - finále:

Kristina Mladenovičová, Caroline Garciová (Fr.) - Jessica Pegulová, Cori Gauffová (USA-8) 2:6, 6:3, 6:2
 
 

Vyberte región