Slováci na ME postúpili do štvrťfinále, Gruzínsko zdolali 2:0

09.06.2022 Košice

Košice 8. júna (TASR) - Slovenskí reprezentanti v malom futbale postúpili do štvrťfinále ME v Košiciach. V osemfinálovom zápase zdolali Gruzínsko 2:0 gólmi Dušana Dzíbelu a Adama Bombicza. Domáci sa vo štvrtkovom štvrťfinále (20.15 h) stretnú s hráčmi Azerbajdžanu, ktorí si v osemfinále poradili s Izraelom 3:0.

Slováci viedli od 14. minúty gólom Dušana Dzíbelu a tesný náskok si držali aj vďaka brankárovi Stanislavovi Pellovi, ktorý viacerými zákrokmi podržal svoj tím. Gólovú poistku pridal v nadstavenom čase Adam Bombicz. Jeho gólovú radosť však ocenil hlavný rozhodca žltou kartou, po ktorej nasledovala červená a pravdepodobná stopka pre štvrťfinálový zápas.

Osemfinále ME:

Slovensko - Gruzínsko 2:0 (1:0)
Góly: 14. Dzíbela, 50.+2 Bombicz
Rozhodovali: Ljumovič (Č. Hora), Kostandinov (Bulh.), Popovič (Č. Hora), Šik (ČR), ŽK: Ďuráči – Migratia, ČK: Bombicz (po 2. ŽK)

Slovensko: Pella – Kuhajdík, Mikluš, Beliš, Gere, Janič, Ďuráči, Rožník, Repa, Buchel, Dzíbela, Brestovanský, Bombicz, Paukner
Gruzínsko: Pchakadze – Svanidze, Ekizašvili, Koplatadze, Mirgatia, Aptsiauri, Gadelia, Berečikidze, Tevzadze, Zunturovi, Šamiladze, Kobaidze, Sardanašvili


Prvú veľkú šancu zápasu mal v 4. minúte Rožník, ale v nádejnej pozícii netrafil loptu. Slovenský brankár Pella bol v prvom polčase opäť výrazná opora svojho tímu, no v 6. minúte ho od inkasovaného gólu zachránila žŕdka, ktorú trafil Aptsiauri. Na radosť početnej diváckej kulisy išli Slováci do vedenia v 14. minúte, keď Dzíbela zblízka prekonal gruzínskeho brankára - 1:0. V závere prvého polčasu mali šance Zuntorovi aj Paukner, ale skóre nezmenili.

V úvode druhého dejstva sa do úniku dostal Mikluš, ale loptu nemal ideálne spracovanú a Pchakadzeho neprekonal. Gruzínci v druhom polčase zvýšili ofenzívnu aktivitu, ktorú podporilo aj niekoľko zaváhaní slovenskej obrany, no brankár Pella zmaril viacero šancí súpera. Gólovú poistku pridal v nadstavenom čase Bombicz, ktorý zakončil prečíslenie slovenského tímu - 2:0.

ďalšie výsledky osemfinále:

Azerbajdžan - Izrael 3:0 (1:0)
Srbsko - Maďarsko 3:4 (1:1, 0:0)
Čierna Hora - Kazachstan 5:6 (3:3, 3:1)
Ukrajina - Francúzsko 0:1 (0:0)
Taliansko - Bulharsko 1:2 (0:0)
Rumunsko - Portugalsko 7:0 (4:0)
Anglicko - Česko 0:1 (0:1)

program štvrťfinále (štvrtok 9. júna):

Maďarsko - Kazachstan /17.00/
Francúzsko - Bulharsko /18.30/
SLOVENSKO - Azerbajdžan /20.15/
Rumunsko - Česko /22.00/
 

Vyberte región