Michalovce majú ďalšiu zberateľskú eurobankovku, je na nej Regenda

19.07.2022 Michalovce

Michalovce 19. júla (TASR) – Po tom, ako vlani v edícii Nula Euro Souvenir vyšla zberateľská eurobankovka pri príležitosti 777. výročia prvej písomnej zmienky o Michalovciach, vydajú o pár dní ďalší zberateľský kus spätý s týmto mestom. Stane sa tak vďaka hokejistovi Pavlovi Regendovi, ktorý po úspechu na zimných olympijských hrách v Pekingu vo februári tohto roka priniesol na Zemplín historicky prvý olympijský bronz. Pre TASR to potvrdila Marcela Andréová z odboru komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu.

"Bankovku Historická 1. medaila Zemplína zo ZOH 2022 navrhol Andrej Koli. Jej predaj sa začne 23. júla o 9.00 h na Zimnom štadióne v Michalovciach," priblížila. Niektoré sériové čísla nebudú zaradené do predaja, platia pri ňom aj ďalšie obmedzenia.

Michalovčan Pavol Regenda sa ešte počas základnej školy venoval viacerým športom, v sezóne 2013/2014 už hral hokej za miestny dorast. Po jednej sezóne strávenej vo Švédsku reprezentoval HK Dukla Ingema Michalovce opäť v sezónach 2019/2020 a 2020/2021. "V máji bol účastníkom majstrovstiev sveta (MS) v hokeji vo Fínsku, kde bol úspešným a platným členom tímu," doplnila Andréová, pričom pripomenula, že po zápase slovenskej reprezentácie s Fínskom vyhlásili Regendu za najlepšieho hráča. Od začiatku novej sezóny mal byť súčasťou tímu Mladej Boleslavi, ale jeho výkon na MS mu vyniesol kontrakt v NHL, má podpísanú zmluvu s Anaheimom Ducks.
 

Vyberte región