Kandidát na predsedu PSK Peter Chudík predstavil svoje priority

27.10.2009 Prešov

Prešov 27. októbra (TASR) – Základnými prioritami kandidáta na predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Petra Chudíka, ktorými chce osloviť občanov v blížiacich sa regionálnych voľbách, sú modernizácia ciest, ...
O svojom volebnom programe a kampani dnes Chudík informoval médiá na tlačovej besede, ktorú zvolal po zasadnutí zastupiteľstva PSK.
Chudík zastáva post predsedu VÚC už druhé volebné obdobie a po tretí raz sa oň uchádza ako kandidát politických strán Smer-SD, ĽS-HZDS, HZD a Strana zelených Slovenska.
Je presvedčený, že počas jeho pôsobenia vo funkcii sa podarilo regionálnej samospráve uskutočniť množstvo zámerov, ktoré prispeli k rozvoju regiónu. Zdôraznil, že v posledných štyroch rokoch PSK získal a použil na investície 7,2 miliardy Sk, pričom viac ako tretinu z toho získala samospráva z iných zdrojov ako z daní. Podľa neho boli peniaze rozdelené do všetkých okresov, o čom však nerozhodoval on sám, ale poslanci regionálneho zastupiteľstva.
\"Dovolím si tvrdiť, že získať takúto sumu pre rozvoj regiónu je dosť dobrý výsledok na to, aby som si mohol dovoliť povedať, že ponúkam výsledky namiesto sľubov, \" povedal Chudík a dodal, že s týmto sloganom vstupuje aj do predvolebnej kampane.
Napriek tomu, že oficiálna kampaň sa ešte nezačala, Chudík očakáva, že bude \"špinavá\". Argumentoval aj tým, že v posledných týždňoch sa na interne objavila stránka www.novyzupan.sk, ktorú považuje za ovplyvňovanú, lebo sa tam neobjavujú všetky názory. Za dvojzmyselné označil aj billboardy, na ktorých sa objavili narážky týkajúce sa výmeny županov.
Chudík sa podľa svojho vyjadrenia rozhodol kandidovať na základe vyjadrenej podpory politických strán a rozhovorov s ľuďmi, s ktorými sa stretáva. V rámci kampane sa chce zamerať na stretnutie s občanmi a štandardne využije aj billboardy a letáky. Na mítingy bude jazdiť na aute, ktoré mu zapožičia súkromná spoločnosť a absolvuje ich počas dovolenky.
Do kampane Chudík investuje najviac 15.000 eur (451.890 Sk) zo svojich peňazí, 10.000 eur (301.260 Sk) by mali poskytnúť politické strany a podľa neho bude potrebné ešte zabezpečiť asi 50.000 eur (1,51 milióna Sk).
Súčasný predseda PSK verí, že vo voľbách zvíťazí. Podľa neho budú jeho najväčšími konkurentmi Pavel Hagyari a Ján Hudacký. Chudík očakáva, že na regionálnych voľbách sa zúčastní do 25 percent voličov.
 

Vyberte región