TRAJA NA JEDNÉHO: Chlapci okradli na ulici 30-ročného muža

05.08.2022 Zlaté Moravce

Zlaté Moravce 5. augusta (TASR) – Traja chlapci okradli 30-ročného muža na ulici Janka Kráľa v Zlatých Moravciach. Pristúpili k nemu a pýtali peniaze, následne jeden z nich vytiahol poškodenému z vrecka peňaženku a všetci traja s ňou utekali preč. Privolaní policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Zlatých Moravciach začali po páchateľoch pátrať. Približne po hodine spozorovali osoby, ktoré zodpovedali opisu oznamovateľa, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Policajti 13-ročného a dvoch 14-ročných chlapcov zastavili a skontrolovali. Poškodený ich spoznal. Jeden z nich uviedol, že peniaze z peňaženky vybral a následne ju odhodil na ulici Sama Chalupku, kde ju neskôr hliadka našla a odovzdala poškodenému. Policajti mladíkov podrobili aj dychovým skúškam, pričom dvaja nafúkali 0,13 promile a 0,42 promile. Jeden z nich mal pri sebe aj plastový obal s obsahom neznámej sušenej rastliny.

Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin krádeže a pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.
 

Vyberte región