Švajčiari triumfovali na MS v miešanej časovke

21.09.2022 Celý región

Wollongong 21. septembra (TASR) - Švajčiarsky tím v zložení Stefan Bissegger, Mauro Schmid, Stefan Küng, Elise Chabbeyová, Marlen Reusserová a Nicole Kollerová triumfovali v stredajšej miešanej časovke na MS v cyklistike v Austrálii. Preteky nezvládla holandská favoritka Annemiek van Vleutenová, ktorá mala ťažký pád. Švajčiari iba o 2,92 sekundy zdolali Taliansko, tretia skončila domáca Austrália. Slováci neštartovali.

Favorizovaní Holanďania skončili piaty, obhajca titulu z Nemecka na štvrtom mieste. Holanďanov poznačil ťažký pád olympijskej víťazky van Vleutenovej, ktorá skončila na krajnici s pomliaždeninami a ranami na tele. Zvyšok tímu sa potom snažili preskupiť, ale stačilo to len na piate miesto. O štarte van Vleutenovej, ktorá bude v sobotu favoritkou cestných pretekov, sa zatiaľ nerozhodlo.

Miešaná štafeta v časovke sa na MS objavila po prvý raz v roku 2019. Prvé kolo trate absolvujú muži, potom ženy.

MS v miešanej štafete (28,2 km):

1. Švajčiarsko (Mauro Schmid, Stefan Küng, Stefan Bissegger, Elise Chabbeyová, Marlen Reusserová, Nicole Kollerová) 33:47,17 min., 2. Taliansko (Edoardo Affini, Matteo Sobrero, Filippo Ganna, Elisa Longová Borghiniová, Elena Cecchiniová, Vittoria Guazziniová) +2,9 s, 3. Austrália (Michael Matthews, Lucas Plapp, Luke Durbridge, Georgia Bakerová, Alexandra Manlyová, Sarah Royová) +38,4, 4. Nemecko +45,8, 5. Holandsko +51,9, 6. Dánsko +58,4
 

Vyberte región