Prezidentka si pripomenula Deň Ozbrojených síl SR, ocenila vojakov

22.09.2022 Bratislava

Bratislava 22. septembra (TASR) - Príslušníkom Ozbrojených síl (OS) SR patrí úcta a vďaka za službu, ktorú vykonávajú s profesionalitou, odhodlaním a obetavosťou. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti pri príležitosti štvrtkového Dňa OS SR. Ako poznamenala, dôležitosť a nezastupiteľnosť vojakov si ešte viac uvedomujeme posledné mesiace, počas ktorých čelí východný sused Slovenska agresívnej vojne.

"Naše vojačky a vojaci dnes oslavujú Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Sú to oni, ktorí sa starajú o obranu našej vlasti, slobody a demokracie. Robia tak väčšinou ďaleko od našej všednosti, mimo pozornosti kamier. Či už ide o náš spojenecký príspevok k obrane Aliancie, pomoc pri krízach a pohromách doma aj za hranicami, ale aj pri angažovaní sa v mierových operáciách," skonštatovala prezidentka, ktorá je hlavnou veliteľkou OS SR.

Príslušníkom ozbrojených síl popriala Čaputová okrem profesionálnych i osobných úspechov aj výkon služby v čo najlepších podmienkach, ktoré si podľa nej určite zaslúžia.

Deň OS SR sa oslavuje 22. septembra. Ako priblížili ozbrojené sily na sociálnej sieti, ide o deň víťaznej bitky hurbanovských dobrovoľníkov pod velením Jána Francisiho za sebaurčenie Slovákov, ktorá sa odohrala v roku 1848. Oslavy sa uskutočnia v sobotu (24. 9.) v Brezovej pod Bradlom.
 

Vyberte región