Priebeh volieb v Levoči, Starej Ľubovni a Kežmarku je zatiaľ pokojný

14.11.2009 Celý región

Poprad 14. novembra (TASR) - V podtatranských mestách Stará Ľubovňa, Kežmarok a Levoča je priebeh volieb zatiaľ pokojný.
Zapisovateľka Okresnej volebnej komisie (OVK) Kežmarok Gabriela Petrušková informovala, že komisia sa pred nedávnom vrátila z kontroly. Podľa jej slov neboli nahlásené žiadne sťažnosti. Dodala, že najviac voličov bolo voliť v obciach Maťašovce a Strážky.
Podobný a bezproblémový priebeh volieb je aj v levočskom okrese, v ktorom je 44 okrskov. Ako pre TASR uviedol zapisovateľ OVK Levoča Ľubomír Bendžala, komisia ani tu nezaznamenala žiadne porušovania zákona, či narušenie priebehu volieb. Dodal, že volebná účasť je nízka.
Volebný priebeh je bez narušenia aj v okrese Stará Ľubovňa, zapisovateľ OVK Mikuláš Mayer ho označil ako \"normálny\". Až na jeden prípad, kedy bolo nahlásené podozrenie, že členovia volebnej komisie v okrsku Sulín boli pod vplyvom alkoholu. Volebná komisia bola túto sťažnosť prešetriť, ale požitie alkoholu členmi komisie sa nepotvrdilo.
Všetci traja zapisovatelia z týchto podtatranských miest stručne konštatovali, že voľby sú zatiaľ pokojné a veria, že to tak ostane až do konca.
 

Vyberte región