V Sobranciach odhadujú nadpriemernú voličskú účasť

14.11.2009 Celý región

Sobrance 14. novembra (TASR) - Podľa vyjadrenia predsedu Obvodnej volebnej komisie (OVK) v Sobranciach Antona Knapa, prišli do viacerých volebných miestností zaujímavé počty voličov.
\"V meste Sobrance sa nám javí účasť voličov ako nadpriemerná, \" konštatoval Knap. Zároveň dodal, že v obciach v regióne Sobraniec by mohlo ísť o priemernú účasť voličov.
Ako ďalej uviedol predseda OVK, asi do 21.00 h nezaznamenali žiadnu žiadosť, ani podnety na prešetrenie zákonnosti volieb. \"Prešli sme niekoľko okrskov, všetko sa javí v poriadku, \" priblížil Knap. Podľa jeho slov sa skôr sledovala formálna stránka volieb v súvislosti s prípravou jednotlivých okrskov a príslušných volebných miestností.
\"Boli sme sa pozrieť v rámci prevencie, ale aj hlásených podnetov na priebeh volieb v obciach Nižný Hrabovec, Banské, Zámutov, Soľ a Hlinné. Boli tu rôzne podozrenia, avšak na miestach sa nič konkrétne nedokázalo, \" uviedol pre TASR predseda OVK vo Vranove nad Topľou Dušan Cicko. Predseda OVK v Humennom Daniel Lenčiš uviedol, že situácia bola počas volieb pokojná. Podľa jeho slov šlo všetko bez odchýlok a pripomienok, žiadny podnet z okrskových komisií na OVK neprišiel. \"Všetko sa zdá byť v poriadku, možné porušenie zákona nám nebolo hlásené ani zo strany polície, \" priblížil predseda OVK v Snine Ján Marinič. Voľby osobne monitorovali v Uliči, Ubli a v meste Snina. Situáciu ohľadom volieb do vyšších územných celkov popísal člen obvodnej volebnej komisie v Michalovciach Jozef Križan ako štandardnú, pričom uviedol, že výjazdy do niekoľkých okrskov mali skôr preventívny charakter.
 

Vyberte región