Polícia z lúpežného prepadnutia dôchodkýň obvinila muža a ženu z Košíc

08.12.2022 Košice

Košice 8. decembra (TASR) - Zo zločinu lúpeže polícia v uplynulých dňoch obvinila dvojicu 22-ročných Košičanov, muža a ženu. "V oboch prípadoch boli obeťami dôchodkyne, ktoré pri týchto lúpežných prepadnutiach, našťastie, zranenia neutrpeli," uviedla vo štvrtok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Obvinený Košičan podľa doterajšieho vyšetrovania pred dvoma týždňami lúpežne prepadol 79-ročnú ženu na Petzvalovej ulici v Košiciach. Zozadu pristúpil k poškodenej žene, ktorá pred vchodom do bytového domu hľadala v kabelke kľúče, a sotil do nej, pričom si žena udrela hlavu o dvere. Mladík zobral jej kabelku a ušiel. "Obvinený, ktorý sa tohto činu dopustil na chránenej osobe, je stíhaný väzobne. Po dokázaní viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov," uviedla Mésarová.

V druhom prípade obvinená Košičanka podľa polície koncom septembra lúpežne prepadla 68-ročnú ženu v Košiciach na Hronskej ulici. Obvinená najprv od poškodenej ženy pýtala jedlo, potom jej násilím ukradla kabelku. Mladej žene, ktorá je zatiaľ stíhaná na slobode, takisto hrozí trest na sedem až 12 rokov.
 

Vyberte región