Microsoft plánuje zrušiť tisícky pracovných miest

19.01.2023 Celý región

Redmond 18. januára (TASR) - Americký technologický koncern Microsoft plánuje zrušiť tisícky pracovných miest naprieč viacerými divíziami. Očakávané prepúšťanie tak bude ďalším v americkom technologickom sektore, keďže aj Amazon a Meta v poslednom období oznámili rušenie pracovných pozícií reagujúc na nepriaznivý vývoj svetovej ekonomiky. Informovala o tom agentúra Reuters.

Reuters sa odvolal na správu britského portálu Sky News, ktorý uviedol, že americký koncern plánuje prepustiť približne 5 % pracovnej sily. To by znamenalo zhruba 11.000 pracovných miest. Ďalšie médiá informovali, že k prepúšťaniu by malo dôjsť vo viacerých divíziách, pričom redukcii čelí aj oblasť ľudských zdrojov.

Microsoft je pod tlakom najmä pre svoju cloudovú divíziu Azure, ktorá v ostatnom kvartáli zaznamenala spomalenie rastu tržieb. V 1. štvrťroku obchodného roka 2022/2023, ktorý sa skončil v septembri, sa tempo rastu tržieb divízie spomalilo na 35 % a zaostalo za očakávaniami trhov. Navyše, Microsoft počíta s tým, že tempo rastu tržieb Azure sa bude spomaľovať aj v ďalších kvartáloch.
 

Vyberte región