Vláda zvýšila limity na kúpu áut v štátnych rozpočtových firmách

25.01.2023 Bratislava

Bratislava 25. januára (TASR) - Pri nákupe moderných vozidiel pre úzky okruh štátnych zamestnancov bude možné zvýšenie sumy z 20.000 eur na 30.000 eur. Vyplýva to z nariadenia o limitoch výdavkov na obstaranie osobných automobilov štátnymi rozpočtovými organizáciami a štátnymi príspevkovými organizáciami, ktoré v stredu schválila vláda. Materiál pochádza z dielne Ministerstva financií (MF) SR.

K úzkemu okruhu štátnych zamestnancov, ktorí sa budú prepravovať modernejšou alebo ekologickou dopravou, patria predsedovia, generálni riaditelia, riaditelia a vedúci v štátnych, rozpočtových, príspevkových a preddavkových organizáciách.

Limit na nákup osobných automobilov na prepravu ostatných zamestnancov štátnych rozpočtových a príspevkových organizácií sa navrhuje navýšiť z 12.000 eur na 22.000 eur.

Rozpočet na kúpu vláda navýšila, lebo súčasne limity neumožňujú zabezpečiť nákup takýchto moderných automobilov. Navyše, SR je viazaná záväzkami Európskej únie, že z plánu obnovy a odolnosti môže zakúpiť len vozidlá kategórie M1 a N1 s nulovými alebo emisiami pod 50 gramov oxidu uhličitého na kilometer.
 

Vyberte región