Na území okresu sa bude hľadať Žena roka

20.01.2010 Celý región

Vranov nad Topľou 20. januára (TASR) - Hľadanie výnimočnej ženy je ambíciou tradičnej súťaže, ktorú v týchto dňoch vyhlasuje Obvodná organizácia Únie žien Slovenska (ÚŽS) a Hornozemplínske osvetové stredisko vo ...
Návrhy na ocenenie obetavej matky, niekoľkonásobnej darkyne života či úspešnej manažérky sa budú zhromažďovať do 3O. apríla tohto roka. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže sa na pôde mesta uskutoční v máji pri príležitosti sviatku Dňa matiek.
\"Už niekoľko rokov aktivizujeme občanov nášho okresu, aby pomohli pri hľadaní výnimočnej ženy, ktorá si tento titul oprávnene zaslúži, \" uviedla pre TASR predsedníčka Obvodnej organizácie ÚŽS vo Vranove nad Topľou Mária Fečkovičová. Ako poznamenala, ide o ocenenie a vzdanie obdivu ľudskej obetavosti, húževnatosti, odvahe, pracovitosti a, samozrejme, materstvu. \"Účastníčky súťaže môžu pochádzať iba z nášho okresu, \" spresnila Fečkovičová. Zároveň uviedla, že nominácie sa budú zhromažďovať v kategóriách, a to záchrana ľudského života, víťazstvo nad zákernou chorobou a opätovné začlenenie sa do spoločnosti, obetavá a zodpovedná matka či dcéra starajúca sa o choré deti alebo starých rodičov a v kategórii opatrovateľka. Cenu môže získať aj niekoľkonásobná darkyňa života či žena, ktorá svojim pôsobením v politickom alebo spoločenskom živote dosiahla výrazné úspechy, ktoré ovplyvnili život obce, mesta či celého okresu.
Fečkovičová organizuje každoročne podobnú súťaž aj v obci Žalobín, kde vykonáva funkciu starostky. Obvodná organizácia ÚŽS ocenila v minulom ročníku súťaže titulom Žena roka 83-ročnú dôchodkyňu Máriu Kužmovú z Ondavských Matiašoviec, ktorá porodila a vychovala 11 detí.
 

Vyberte región