Robo Opatovský vyhral tretí štvrťfinálový večer

30.01.2010 Celý región

Bratislava 30. januára (TASR) – Spevák Robo Opatovský s vlastnou piesňou Niečo máš na text Petra Konečného postúpil ako prvý z tretieho štvrťfinálového kola národnej pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2010.
Televízni diváci mu poslali najviac SMS hlasov (15,9%) počas priameho prenosu Jednotky Slovenskej televízie.

Spolu s víťazom postupujú z druhého miesta prešovská vokálna formácia Free Voices so skladbou Z osnov, ktorá získala 14,2% hlasov, z tretej pozície Renáta Čonková & Martina Polievková s piesňou Dúha (13,6%) a zo štvrtého miesta Martin Konrád s vlastnou pesničkou Ja viem so ziskom 13,5%.

Za čiarou postupu skončila na piatom mieste kapela Hudba z Marsu a ich Final Song (12,0%), na šiestej priečke skupina Reverz Park s piesňou Po kvapkách (11,9%), siedme miesto sa ušlo skladbe Podľa vlastnej hlavy v podaní Roba Šimka & MassRiot (8,1%), na ôsmej pozícii skončila skupina Lekra s pesničkou Dolina, dolina (5,7%), na deviatej formácia Guru Brothers so skladbou Príčina (4,0%) a na desiatom mieste Andrea Súlovská s piesňou Život (1,2%).

\"Mne bolo veľmi ľúto, že pesnička, ktorú som mojej manželke napísal, by mala premiéru aj derniéru na mojej svadbe. Keď sa už uzatvárali veci ohľadne Eurovízie, tak som prišiel so skladbou, ktorá bola napísaná zo srdca, veľkého srdca. Myslím, že opäť ako minulý rok sa to znova podarilo, že tá pesnička ľudí dostala a že tá pesnička sa páči, \" povedal pre TASR po skončení štvrťfinále Robo Opatovský. Robo je skúsený interpret z pódiových vystúpení, preto zvládol aj nepríjemnú situáciu s neplánovaným prerušením vysielania prenosu v úplnom úvode jeho skladby pre poruchu na zvukovom zariadení, keď jej odstránenie trvalo niekoľko minút.

\"Do súťaže nás prihlásil náš manažér, osud nahrávky našej skladby je zaujímavý tým, že do štúdia ju prišiel každý z nás nahrať osobitne, spolu sme ju spievali prvýkrát, keď sme sa dozvedeli, že nás vybrali, vtedy sme ju začali cvičiť, \" dodal Filip Lenárt zo skupiny Free Voices.

\"Mali sme želanie, aby sme postúpili, v čo sme pevne verili a želanie sa splnilo, po oznámení výsledkov sme sa veľmi potešili. Eurovíziu sledujeme už dlho, ešte sa ani u nás nevysielala a ani som netušila, že ja niekedy na Eurosong pôjdem, \" uviedla pre TASR Renáta Čonková.

Radosť neskrýval ani Martin Konrád. \"Čakal som, ako ľudia na moju skladbu zareagujú, som rád, že som postúpil do semifinále, dnes sa tu zišli výborní ľudia, \" povedal pre TASR.

Z dvoch predchádzajúcich štvrťfinálových kôl už postúpili do semifinále Richard Čanaky & FBI so skladbou Zlomené krídla, Tomáš Bezdeda s vlastnou piesňou Na strechách domov a speváčka Michaella so skladbou O nás, speváčka a huslistka Mista s pesničkou Emotion, Pavol Remenár a Klára & Liquid Error so skladbou Figaro, Peter Bažík a jeho vlastná pieseň Paradise aj formácia Get Explode so skladbou Blue Sun. Národná súťaž Eurosong 2010 pokračuje už v nedeľu 31. januára štvrtým štvrťfinálovým kolom, v ktorom sa predstavia skupiny Alone, Stereo, Save The Cookie či speváčky Martina Schindlerová, Petra Humeňanská a Barbora Šulíková.
 

Vyberte región