Martina Schindlerová postúpila z prvého miesta do semifinále

01.02.2010 Celý región

Bratislava 1. februára (TASR) – Speváčka Martina Schindlerová s piesňou Môžeš ísť autorskej dvojice Juraj Zaujec a Peter Lehotský postúpila z prvého miesta vo štvrtom štvrťfinálovom kole národnej pesničkovej súťaže ...
Televízni diváci jej poslali počas nedeľňajšieho priameho prenosu na Jednotke Slovenskej televízie najviac SMS hlasov (20 percent).

Spolu s víťazkou postúpil z druhého miesta hráč na klávesy a spevák Mayo s vlastnou skladbou Tón (12,9 percenta), z tretej pozície rocková skupina z Nitry, ktorá si hovorí Alone s piesňou Michala Cabalu Strašne mi chýbaš (12,0 percenta), a zo štvrtého miesta speváčka Petra Humeňanská s vlastnou pesničkou Rosa rosí (11,6 percenta).

Na nepopulárnom piatom mieste, ktoré znamená koniec v súťaži, skončil Pavol Kusý s vlastnou skladbou Slzy v daždi (10,2 percenta), na šiestej pozícii Barbora Šulíková s piesňou Čelný náraz, siedma bola skupina Stereo s pesničkou Niekde medzi tým (7,9 percenta). Na ôsmej priečke sa ocitla kapela Save The Cookie a jej song My World, deviata skončila formácia Alek Malo & Dolly Booster so skladbou Zmysel života (4,6 percenta), desiate miesto patrilo kapele Paľo Drapák Band a songu s názvom Pocit vášne.

Autorom víťaznej pesničky Martiny Schindlerovej s názvom Môžeš ísť je Juraj Zaujec, učiteľ na Základnej umeleckej škole v Leviciach. \"S Jurajom ma zoznámil Boris Závodský ešte pred rokom s tým, že pozná mladého šikovného autora, ktorý sa vrátil po hraní na lodi. Juraj sa vrátil, zložil niekoľko piesní, z ktorých práve táto sa mi páčila najviac, tak sme začali vlastne v rámci tejto piesne spolupracovať. Keď bola nahraná do finálnej verzie, tak sme sa nakoniec rozhodli, že ju prihlásime do Eurovízie a sme radi, že sa páčila aj divákom, \" povedala pre TASR Schindlerová.

\"Mňa v prvom rade motivovalo to, že je to autorská, nielen spevácka súťaž, ja skladám pesničky a cez to skladanie som sa dostal k spevu. Páčil sa mi minuloročný Eurosong, tak som do toho šiel. Prial som si postúpiť a vyšlo to, \" uviedol Mayo, ktorý skončil druhý.

V prípade skupiny Alone bola prihláška do Eurosongu spoločnou myšlienkou jej členov, stihli to na poslednú chvíľu, dva dni pred uzávierkou. \"Počas celého večera bola veľmi dobrá atmosféra, sme spokojní s postupom, je to veľmi dobrý pocit, \" vyhlásil líder kapely Michal Cabala.

\"O súťaži Eurosong som rozmýšľala, rozhodlo to, že mi radili viacerí prihlásiť sa, aj sestra Jana. V tejto zostave ako dnes na pódiu sme iba krátko, čas do semifinále využijeme, chceme popracovať na aranžmáne, \" povedala pre TASR Petra Humeňanská.

Z troch predchádzajúcich štvrťfinálových kôl už postúpili do semifinále Richard Čanaky & FBI so skladbou Zlomené krídla, Tomáš Bezdeda s vlastnou piesňou Na strechách domov, Michaella so skladbou O nás, skupina Horská chata s piesňou Myslíš, že vieš kto som, speváčka a huslistka Mista s pesničkou Emotion, Pavol Remenár a Klára & Liquid Error so skladbou Figaro, Peter Bažík a jeho pieseň Paradise, Get Explode so skladbou Blue Sun a z tretieho semifinále Robo Opatovský s piesňou Niečo máš, vokálna formácia Free Voices so skladbou Z osnov, Renáta Čonková & Martina Polievková s piesňou Dúha a Martin Konrád s pesničkou Ja viem.

Národné kolo Eurosongu 2010 má za sebou štyri štvrťfinálové kolá. Záverečné dve budú 5. a 7.februára, z každého postúpia do semifinále štyri piesne podľa SMS hlasovania divákov. Postupujúcich 24 skladieb bude v dvoch semifinálových kolách 14. a 21. februára súťažiť vždy o šesť postupových miest. Takto zostavená finálová dvanástka bude 28. februára súťažiť o víťazstvo v národnom kole a tým aj o postup do medzinárodného súboja v nórskom Osle.
 

Vyberte región