Tatranská galéria pripravila večerné kurzy kreslenia

30.03.2010 Poprad

Poprad 30. marca (TASR) – Tatranská galéria v Poprade pripravila pre svojich návštevníkov opäť niečo nové. Od začiatku apríla sa bude priamo v priestoroch starej elektrárne vyučovať kreslenie.
Galéria chce tak v roku svojho jubilea, 50. výročia vzniku, zintenzívniť spoluprácu s verejnosťou a rozšíriť ponuku vlastných vzdelávacích programov.
Večerné kurzy budú zamerané na základy kresby a sú určené pre všetkých, ktorí majú záujem zdokonaliť sa vo výtvarnom prejave. \"Kurzy nie sú limitované vekom, prihlásiť sa môžu tak študenti, ktorí sa pripravujú na štúdium na výtvarnej škole, ako aj ľudia, ktorí nikdy neprišli do kontaktu s tvorivosťou, ale chcú sa ju naučiť, \" konkretizovala Monika Gramatová z Tatranskej galérie.
Kurzy sa budú konať v priestoroch galérie raz týždenne a záujemcovia získajú nielen teoretické, ale aj praktické základy kreslenia. Podľa Gramatovej mnohí ľudia cítia v sebe tvorivý potenciál, ale keďže základy kresby nemajú, boja sa vyskúšať si vlastný výtvarný prejav. \"Chceme ich v tom povzbudiť, zbaviť ich zábran a dovoliť emóciám, aby sa prejavili aj formou kresby. Ak bude záujemcov dosť a budú chcieť v kurzoch pokračovať, postupne by sme prešli aj k náročnejším technikám a maľbe, \" konštatovala.
Každé sedenie bude začínať teoretickou prípravou, účastníci sa zoznámia s tvorbou niektorého z autorov a technikou jeho kreslenia. Princípy kresby bude galerijný pedagóg vysvetľovať na názorných ukážkach. Po teórii bude nasledovať praktická časť, kde budúci výtvarníci začnú kresliť svoje vlastné projekty. Materiál na kreslenie zabezpečí galéria.
 

Vyberte región