Nápor voličov zaznamenali volebné okrsky vranovského obvodu podvečer

12.06.2010 Celý región

Vranov/Michalovce/Humenné 12. júna (TASR) - Dnešný deň volieb do Národnej rady SR mal podľa vyjadrenia predsedov Obvodných volebných komisií (ObVK) vo Vranove nad Topľou, Michalovciach a Humennom plynulý a bezproblémový priebeh.
Zvýšenú aktivitu voličov oproti ostatným obvodom zaznamenali podvečer vo volebných okrskoch vranovského regiónu.
\"Voľby prebehli bez problémov, \" konštatovala predsedníčka ObVK v Michalovciach Zlata Kočišková. \"Účasť vo voľbách bola rôzna, niekde prišlo 40, inde zasa 70 percent oprávnených voličov, aký priemer sme dosiahli, uvidíme trocha neskôr, \" doplnila Kočišková. Podľa jej slov prišli voliči k urnám na území obvodu prevažne v ranných a popoludňajších hodinách.
\"Dá sa povedať, že všetko prebehlo hladko, \" zhodnotil záver volebného dňa predseda ObVK v Humennom Daniel Lenčiš. K odhadovanej účasti vo voľbách sa vyjadriť nedokázal. Dodal, že počas dnešného dňa navštívili členovia ObVK asi 50 volebných okrskov regiónu.
Plynulý priebeh volieb bez rušivých momentov zaznamenali aj vo vranovskom volebnom obvode. \"Žiadny oficiálny problém, ktorý by musela riešiť ObVK nenastal, \" uviedol pre TASR jej predseda Juraj Balog. Ako dodal, voličská účasť sa môže podľa predbežných odhadov v rámci jednotlivých okrskov pohybovať na úrovni 50 percent. \"Je to zatiaľ iba hrubý odhad, keďže po 20.00 h navštívil volebné miestnosti enormný počet ľudí, \" priblížil Balog. Dodal, že členovia ObVK vykonali v priebehu dnešného dňa monitoring volieb v 44 volebných miestnostiach.
 

Vyberte región