V Štrbe pobežia africkí maratónci, sú nové kategórie

08.07.2010 Poprad

Štrba 8. júla (TASR) – Na 33. ročník Malého štrbského maratónu, ktorý sa uskutoční v nedeľu 11. júla, sú prihlásení aj africkí vytrvalci Boniface Nduva, Boil Wilson a Kemboi David Kipketer.
Z ďalších popredných bežcov sa tohto 31 km cestného behu chcú opäť zúčastniť Poliak Edmund Kramarz i slovenskí maratónci Marcel Matanin s Vladislavom Lipovským.
"Pre seniorov nad 60 rokov dávame príležitosť vybrať si pôvodnú 31 km trať alebo novú 10 km, " uviedol dnes pre TASR novinku riaditeľ pretekov Michal Šerfel zo Štrby. Na tejto kratšej trase cez Šuňavu si zmerajú sily aj nové kategórie: ženy nad 50 rokov, tiež chlapci a dievčatá v juniorskom a dorasteneckom veku. Ďalšou novinkou je zrušenie predčasného štartu pre najstarších bežcov a časový limit 2:15 h. na hlavnej trati.
Ostatné tri mužské a dve ženské kategórie absolvujú tradičných 31 km na ceste zo Štrby do Liptovskej Tepličky a späť do miesta štartu pred kultúrny dom v Štrbe. Držiteľmi traťových rekordov sú Ukrajinec Orest Babjak časom 1:40:06 a Alena Peterková (HBK Havířov) 1:54:21,7 h. Za ich prekonanie je odmena 100 eur. Finančne budú odmenení piati najrýchlejší pretekári v dospelých kategóriách a po traja v behu na 10 km.
Zatiaľ je prihlásených vyše 200 dospelých bežcov. Ďalší to môžu urobiť do 15. hodiny 10. júla na internetovej stránke www.maraton.strba.sk.
Opäť nebudú chýbať súťaže pre najmenších vytrvalcov. V uliciach Štrby budú súťažiť všetky kategórie od predškolákov po starších žiakov na tratiach 150 metrov až 2,5 km.
 

Vyberte región