Prepad výroby v dôsledku krízy spoločnosť Tatramat už prekonala

19.07.2010 Poprad

Poprad 19. júla (TASR) – Situácia v popradskom závode Tatramat - ohrievače vody, s.r.o. , sa od začiatku nového roka stabilizovala.
Spoločnosť zaznamenala mierny nárast výroby, ktorý by sa mal do konca roka ešte zvýšiť. Napriek tomu však zatiaľ vedenie neplánuje prijímať nových zamestnancov.
"Prepad v dôsledku krízy by už mal byť za nami, pomaly sa snažíme investovať do inovácie a rozširovania výroby, " konštatoval konateľ spoločnosti Peter Štrbian. Konkretizoval, že na konci roka plánujú vymeniť vypaľovaciu pec. Nová by mala podľa odhadov stáť viac ako 1 milión eur. Okrem toho sa momentálne rozširuje výroba tepelných čerpadiel o nové typy. "Ide o investíciu vo výške cca 500.000 eur, " informoval Štrbian.
Spoločnosť tiež vyvíja nové čerpadlo a do prevádzky bola uvedená aj nová výrobná linka na výrobu plášťov pre stacionárne zásobníky vody. Novinkou je plánovaný predaj solárnych setov. "Pôjde o kombináciu kvalitných nemeckých kolektorov, ktorých výrobca taktiež patrí do skupiny Stiebel Eltron so solárnymi ohrievačmi vody našej značky, " vysvetlil konateľ. Dodal, že popradská fabrika momentálne začína vyrábať nové typy 300, 400 a 500 jednozásobníkov vody. Tie budú súčasťou tepelných čerpadiel a solárnych systémov.
Spoločnosť Tatramat má pod Tatrami bohatú, viac ako 160-ročnú tradíciu vo výrobe strojárskeho spotrebného tovaru. Sortimentová skladba pozostáva z elektrických ohrievačov vody, kombinovaných ohrievačov, plynových ohrievačov, ohrievače s nepriamym ohrevom a solárne ohrievače. Pôsobí na celosvetovom trhu, najväčší podiel však má v európskych krajinách ako Česko, Holandsko, Nemecko, či Maďarsko. V popradskej fabrike momentálne pracuje približne 250 zamestnancov.
 

Vyberte región